Naršyklės įspėjimo tekstas

Interjero atnaujinimas: paprasti dalykai, kuriuos galima atlikti savo rankomis nieko neišleidžiant arba investuojant labai nedaug

Būsto interjeras atrodo pasenęs, o artėjantis pavasaris ragina į namus įsileisti naujų vėjų, tačiau biudžeto remontui visiškai nėra... Ką daryti? Nenusiminkite – verčiau griebkitės sprendimų, kuriuos galima įgyvendinti savo rankomis! Kartais net toks paprastas ir didesnių išlaidų nereikalaujantis interjero elementas kaip spalvota lemputė, nauji kavos puodeliai ar ryški sofos pagalvėlė gali pastebimai atgaivinti kambarį vos per porą valandų. Toliau siūlome 10 paprastų idėjų, kurios padės mėgautis ne tik pavasariu, bet ir atnaujintu interjeru.

Surenkite generalinį tvarkymą. Prieš imdamiesi didesnių pokyčių, pirmiausia kruopščiai išvalykite, sutvarkykite, surūšiuokite ir organizuokite savo gyvenamąją erdvę. Galbūt viską sudėlioję į savo vietas, pamatysite, kad pokyčių visai nereikia, – pakanka į garbingą vietą iškelti pamirštą aksesuarą arba šiek tiek perstumdyti baldus, ir norimas efektas bus pasiektas. Kruopščiai sutvarkyti namai ir gryno oro gurkšnis padės naujai pažvelgti ir objektyviai įvertinti situaciją, nes akių nebadys joks nereikalingas šlamštas. Atlaisvinkite vietos naujiems dalykams, o didesnius, bet kasdien nenaudojamus daiktus perkelkite į rūsį ar sandėliuką. Deja, tokia prabanga kaip sandėlis yra ne visuose būstuose, tačiau jei gyvenate naujai pastatytame name, greičiausiai tokią galimybę turite – tad pasinaudokite ja! Mažesnius daiktus tvarkingai sudėkite į spintas, komodas ir dėžes. Taip tvarkantis galima rasti nemažai senų, gerų, bet pamirštų daiktų – kitaip tariant, viskas, kas nauja, yra gerai pamiršta sena.

Keičiasi metų laikai – keičiasi ir akcentai. Kiekvienas metų laikas turi savo spalvas ir būdingus ornamentus. Tereikia pakeisti keletą akcentų – staltiesę ar servetėles, rankšluosčius, žvakes, pagalvių užvalkalus – ir naujas sezonas taps matomas ne tik už lango, bet ir interjere. Su pavasariu dera rožinė ir balta – obelų žiedų spalvos, žalsva ir geltona – sprogstantys medžių pumpurai, švelniai žydra – pavasario dangus. Rinkitės šviesias, lengvas, linksmas ir skaidrias spalvas, pastelinius atspalvius, lengvus, subtilius audinius. Gaivumo ir šviežumo suteiks švelniai kvepiančios žvakės ir citrusinių vaisių kvapas. Gali būti, kad jums net neprireiks eiti į parduotuvę – peržiūrėkite savo atsargas ir tikrai rasite ką nors naudingo (todėl verta grįžti prie pirmojo patarimo)!

Semkitės įkvėpimo iš gamtos. Jei ketinate įsigyti naujų interjero elementų ar tekstilės gaminių, bet nelabai žinote, ką rinktis, nesuklysite pasirinkę neutralius gamtos atspalvius ir natūralias medžiagas. Tokie produktai bus ir ekologiškesni, ir ilgaamžiškesni, be to, juos nesunkiai suderinsite su ryškiais bet kokios spalvų gamos akcentais. Kol dar nėra žydinčių gėlių, papuoškite būstą pajūryje ar miške rasta įdomia šaka. Pasirauskite močiutės skrynioje – galbūt ten yra rankų darbo staltiesių ar lininių rankšluosčių. Nusipirkite kambarinį augalą, kuris pagyvins „pavargusį“ interjerą, arba įsigykite gėlių raštais puoštų kavos puodelių. Žalumynai vazonėlyje ant palangės, žydinčios vyšnių ir obelų šakelės, bijūnai, tulpės, narcizai – neškitės į namus gamtos dovanas ir stebėkite, kaip jūsų interjeras sužydi!

Sutvarkykite knygų lentyną. Jei nuspręsite tokiu būdu atnaujinti interjerą, neprireiks jokių investicijų, tačiau rezultatas gali nudžiuginti. Kartais pakanka tiesiog tvarkingai sudėlioti į krūvą sumestas knygas, o tiems, kurių lentynose jau yra sisteminga tvarka, galbūt verta išbandyti ką nors įspūdingesnio? Išdėliokite knygas pagal nugarėlių spalvas – tai patrauks žvilgsnį ir gali tapti įdomiu kambario akcentu. Jei lentynose yra laisvos vietos, užpildykite ją iš kelionių parsigabentais suvenyrais, neįprastais indais, nuotraukomis ar statulėlėmis. Jei ką nors kolekcionuojate, į dienos šviesą iškelkite įdomiausius kolekcijos egzempliorius! Įsigykite pintų ar ryškių medžiaginių dėžių ir sudėkite į jas dalį lentynos turinio – tai ne tik atgaivins kambarį, bet ir padės palaikyti tvarką. Tai ypač aktualu mažuose butuose, kuriuose svarbus kiekvienas kvadratinis centimetras. Ir, kas žino, galbūt taip tvarkydamiesi rasite gerą pamirštą knygą, kuri suteiks daug malonių akimirkų!

Nenuvertinkite sofos pagalvėlių. Nors daugelis sofos pagalvėlių atrodo visiškai nenaudingos ir kai kas gali jas pavadinti senamadiška prabanga, jos gali sukurti nepamirštamą efektą. Išdėliokite daugiau pagalvėlių, kurių kasdien nenaudosite, pasirinkite mėgstamo sezono spalvas ar atspalvius, atspindinčius jūsų nuotaiką, ir leiskite namams papasakoti apie jus! Ypač originalūs pagalvių užvalkalai, kuriuos galite pasigaminti patys iš atitarnavusių tekstilę, taip suteikdami antrą gyvenimą nereikalingiems daiktams. O kur dar malonumas patogiai atsiremti į pagalves!

Atnaujinkite vonios kambarius. Kas sakė, kad vieta, į kurią net karalius pėsčias vaikšto, turi būti nuobodi patalpa plikomis sienomis? Tualetas taip pat nusipelno dailaus interjero! Ant sienų pakabinkite įdomių paveikslėlių, atneškite kokį nors kambarinį ar dirbtinį augalą, jei tualete nėra natūralios šviesos, pasirinkite malonaus aromato oro gaiviklį ir paverskite šią vietą stilinga patalpa!

Išryškinkite sienos fragmentą. Norint pakeisti interjerą, nebūtina klijuoti naujų apmušalų visame kambaryje ar perdažyti sienų. Kartais užtenka akcentuoti vieną sienos fragmentą, kuris geriausiai bus pastebimas vos įėjus į kambarį arba jei nuolat bus priešais akis. Paprastas ir nebrangus sprendimas – nudažyti lopinėlį sienos kontrastinga spalva, o tada papuošti jį paveikslais ar nuotraukomis. Kiek sudėtingesnis, bet labai kūrybiškas sprendimas – naudojantis trafaretais ir metalo spalvų dažais sukurti neįprastą geometrinį raštą. Tam tikroje zonoje galima klijuoti ir prabangius, ypatingus lipdukus su gražiu vaizdu, kurie puikiai derės prie bendro interjero ir suteiks kambariui papildomos nuotaikos. Tokių akcentinių tapetų siūlo daugelis užsienio internetinių parduotuvių, tačiau gerai paieškojus ne prastesnių galima rasti ir pas mus.

Pagerinkite apšvietimą. Dažnai patalpos interjero sėkmę ir tai, kaip joje jaučiasi žmonės, lemia tinkamai parinktas apšvietimas. Svarbiausios apšvietimo rūšys: centrinis apšvietimas – ryškus sietynas arba per visą patalpos perimetrą sumontuota šviestuvų sistema svetainėje (tinkama priimti svečiams, žaisti su vaikais, tvarkytis); darbo zonos apšvietimas, kurio reikia gaminant maistą virtuvėje ar dirbant namų biure; koncentruota, nuotaiką kurianti šviesa virš stalo valgomojo zonoje; toršeras arba stalinė lempa poilsio zonoje, kad jaukiais vakarais būtų patogu žiūrėti televizorių ar skaityti; apšviestas langas jaukiai atmosferai ir elegancijai sukurti, taip pat atkreipiantis lauke esančių žmonių žvilgsnius; akcentinės lemputės, išryškinančios paveikslus ar kitus sienų dekoro elementus. Kalbant apie šviestuvus, daugiau visada geriau, nes galima paįvairinti apšvietimą ir lengvai keisti kambario nuotaiką. Visgi net viena spalvota lemputė gali pasirodyti itin netikėtas sprendimas, ypač ankštose ir mažose patalpose, kuriose dizaino sprendimams trūksta erdvės.

Perdažykite grindis. Nors atnaujinant interjerą dažniau kalbama apie sienų dažymą, galbūt atėjo laikas suteikti naują „rūbą“ grindims? Nereikia apsiriboti tik rudais ar pilkais atspalviais – grindis taip pat galima dažyti visomis vaivorykštės spalvomis! Išbandykite pavasario dangaus mėlyną, sodrią smaragdo žalumo ar saulėtą geltoną spalvą arba nupieškite ant grindų dideles gėles, imituokite plytelių mozaiką ar persiško kilimo raštą – būkite drąsūs ir nevaržykite vaizduotės.

Perstumdykite baldus. Pagalvokite, ar jūsų baldai funkcionalūs ir patogūs būdami tose vietose, kuriose yra. Venkite statyti baldus ten, kur dažniau judate, kad nesitrankytumėte į baldų kampus ir nereikėtų nuolat aplink juos laviruoti. Kokybiški, lengvai perstatomi baldai, suteikiantys pakankamai vietos daiktams saugoti, iš įdomios alternatyvos tapo būtinybe, ypač mažuose butuose. Tačiau pagalvokite, ar nepadarėte dažnos klaidos, kai baldai tiesiog sustatomi prie sienų. Nebijokite jų sugrupuoti kambario viduryje, pavyzdžiui, sofą ir fotelius, taip sukurdami logiškas zonas skirtingoms funkcijoms ir suteikdami kambariui visiškai naują išvaizdą.