Naršyklės įspėjimo tekstas

Kokios interjero dizaino tendencijos vyrauja 2021 metais?

Vis dar besitesiant pandeminei situacijai, kuri įtakos turėjo ir interjero dizaino tendencijoms, surinkome mūsų Bonava pasaulio dizainerių rekomendacijas, į kurias vertėtų atsižvelgti kuriant savo būsto dizainą toliau šiais 2021 metais. Šiame straipsnyje rasi vertingų patarimų, kaip būstą paversti moderniu ir šiuolaikišku, išlaikant jo patogumą ir funkcionalumą – skaitant sužinosite, ką verta įtraukti į interjerą, o ką geriau palikti praeičiai.

Svarbiausia – funkcionalumas

Sudėtingos, paveiktos Covid-19 pandemijos pasaulio situacijos atgarsius galima pajusti ir interjere. Priešingai nei ankstesniais metais , kai buvo akcentuojamas būsto dizainas, spalvos ir formos, šiais metais įsivyravo ir beveik svarbiausią vaidmenį atliko funkcionalumas – namai nebėra tik vieta miegoti ir atsipalaiduoti vakarais, didelei visuomenės daliai jie taip pat yra ir darbo vieta. Štai kodėl atviro išplanavimo butų populiarumas vis sparčiau mažėja, o pirmenybė teikiama butams su izoliuotais kambariais, net jei jie yra mažesnio dydžio.

Šiuose namų biuro kambariuose dizainas taip pat turėtų tarnauti pagrindinei patalpos paskirčiai – jau ją įrengiant būtina numatyti ergonomišką darbo stalo vietą, nepamirštant neutralaus ir malonaus vaizdo susitikimų fono. Taip pat bus vertinga sutvarkyti namų darbo vietą taip, kad grįžus dirbti į biurą, atsižvelgiant į šeimininko pomėgius ir poreikius, ją būtų galima paversti, pavyzdžiui, hobio vieta, namų kino teatru ar bet kuo kitu. Daugiafunkciškumas laikomas viena iš pirmaujančių tendencijų kalbant apie būstą – dabartiniame sparčių pokyčių amžiuje verta įrengti butą taip, kad jį būtų galima lengvai pakeisti keičiant pomėgius, skonį ar kasdienius įvykius (pavyzdžiui, šeimoje gimus vaikui).

Močiutiška elegancija, šiluma ir džiaugsmas

Lankymasis pas močiutę, atrodo, kiekvienam asocijuojasi su kažkuo šiltu, jaukiu ir kviečiančiu. Kodėl nesukūrus tokios pačios nuotaikos savo būste? Tai dizaineriai ir kviečia padaryti 2021 metais. Gėlių rašto tapetai, pasteliniai atspalviai ir originalios spalvos, vintažiniai paveikslai, indai ir dekoras – visa tai šiais metais yra madinga, o nuotaikai sukurti tiesiog užteks vos kelių elementų – rekomenduojame išbandyti. Jei nori dar labiau nutolti nuo pastarųjų metų minimalizmo, būtinai eksperimentuok su spalvomis – modernios taip pat bus, pavyzdžiui, žalios spintelės virtuvėje.

Industrinis , modernus stilius

Tie, kurie pastaraisiais metais atkreipė dėmesį į TV serialus, negalėjo nepastebėti, kad juose gana dažnai rodomi taip vadinami išskirtinio industrinio stiliaus loftai – jie 2021 metais ypač madingi Stiliui būdingi pramoniniai, šiuolaikiniai elementai, iš kurių populiariausios yra atviros plytų ar betono sienos ir detalės (šį įspūdį taip pat galima pasiekti naudojant tapetus su plytų raštu ar plyteles, jei sienos yra lygios), medienos ir metalo elementų junginius bei neutralias spalvas. Šiemet spalvose ir toliau vyraus juoda ir tamsiai pilka, tačiau ypač gyvybingu ir madingu laikomas „navy“ arba tamsiai mėlynas atspalvis. Apie tai labai verta pagalvoti tamsių atspalvių mėgėjams, norintiems būstui suteikti daugiau individualumo – spalva beveik juoda, tačiau suteiks originalumo.

Natūralūs daiktai ir saviraiška

Natūralumas, gamtoje randamų medžiagų naudojimas ir gamtos dvelksmas patalpose nepraras savo aktualumo ir šiais metais. Jei anksčiau to nepraktikavote, pradėkite nuo mažų žingsnelių – rinkitės natūralių medžiagų audinius, o ne sintetines medžiagas, pavyzdžiui, linines užuolaidas ar vilnonius apklotus, arba užpildykite būstą kambariniais augalais. Be to, net naudojant dirbtines medžiagas, galima pasisemti įkvėpimo iš gamtos – pradedant žalia spalva ir baigiant formomis – belieka tik stebėti. Tai padės žemei ir aplinkai gyventi ilgiau ir kokybiškiau.

Dar vienas dalykas, kuris patyrė ypatingą pakilimą dėl 2020 metų pandemijos ir - toliau tęsia savo pergalingą žygį -  saviraiška. Ar jau seniai norėjote ant sienos pasikabinti savo nutapytą paveikslą? Išausti apklotą ar kilimėlį? Sukurti augalų kompoziciją ar išdekoruoti sienas? Leiskite sau pasireikšti ir padarykite tai dar šiais metais, dabar tam pats tinkamiausias laikas – suteikite savo būstui autentiškumo!

Tvarumas ir harmonija

Manai, kad aplinkos apsauga, tvarumas ir modernus dizainas yra nesuderinami dalykai? Dar ir kaip suderinami! Šiandien jauni dizaineriai ir menininkai vis dažniau galvoja apie tvarumą, todėl tokius kuria ir savo kūrinius. Naudojamos perdirbamos medžiagos, vis išrandamos naujos, natūralesnės ir patvaresnės, o kuriant interjero detales ir aksesuarus daugiau galvojama apie tai, kaip sumažinti pramoninių atliekų kiekį bei jų poveikį aplinkai. Žalumas yra madingas ne tik virtuvės spintelėse, bet ir mąstysenoje!

Tuo metu, kai aplinkui tiek daug netikrumo ir nerimo, ypač svarbu (ir todėl madinga) užtikrinti harmoniją ten, kur praleidžiame tiek daug laiko – namuose. Nors žinoma, kad harmonija atsiranda kūno viduje, tam tikrai gali padėti ir aplinka bei jos sutvarkymas, todėl šiais metais madoje vyrauja suderinamumas. Be to, svarbu ne tik kambarių derinimas, bet ir balkono, lodžijos ar terasos pritaikymas prie bendrų tonų ir dizaino dvelksmo.

Metų spalvos: geltona ir pilka

 Kaip ir kasmet, šiais metais Pantone spalvų institutas paskelbė apie kasmetines spalvų dizaino tendencijas. Šiais metais tai yra 17-5104 Ultimate Grey ir 13-0647 Illuminating atspalviai, kurie į spalvų pasaulį besikreipiantiems „jūs“ bus žinomi kaip pilka ir geltona spalvos (žr. žemiau esantį paveikslėlį). Nebijokite kontrastų ir į savo būsto dizainą įtraukite naujų atspalvių ar bent jų detalių. Kaip visada, balta spalva interjere bus aktuali ir šiais metais – ji būstui suteiks malonų švaros pojūtį, taip pat bus lengvai derinama su metų spalvomis ir kitais atspalviais.

Nuotrauka: Pantone.com

Tačiau, kaip ir kiekvienais metais, primename, kad pagrindinė 2021 metų interjero dizaino tendencija yra būsto atitiktis jo gyventojų skoniui, norams ir poreikiams. Tik įsiklausius į save, galima pasiekti teisingiausią ir skoningiausią sprendimą.