Naršyklės įspėjimo tekstas

Patarimai, kaip pasirinkti kambarinius augalus

Kambariniai augalai, be tradicinių interjero elementų, taip pat gali atgaivinti butą. Kambariniai augalai gali ne tik suteikti regimųjų pokyčių jūsų bute, sukurti ilgai lauktą pavasario jausmą, bet ir palaikyti patogų mikroklimatą. Šiais laikais augalų pasirinkimas yra toks didelis, kad juos galima pritaikyti prie bet kokio interjero stiliaus – nuo skandinaviško minimalizmo iki prabangaus art deco.

Gyvatvorės, pakabinamieji gėlių krepšeliai – ir kambaryje

Jei norite didesnį kambarį padalyti į dvi ar daugiau zonų, pasirinktoje tvėrimo vietoje pastatykite atvirojo tipo lentyną, ir joje galėsite pakaitomis dėti įvairius augalus. Juos išdėstykite taip, kad sukurtų matomą pertvarą. Bonava dizaineriai pataria, kad tokia dekoratyvinė gyvatvorė organiškai padalys reikiamą erdvę ir neperkraus jos baldais ar pertvaromis. Pakabinamieji gėlių krepšeliai yra skirti ne tik nuosavų namų prieangiams dekoruoti. Juose galima sėkmingai pakabinti dekoratyvinius gėlių vazonus prie kambario langų, taip pat bet kurioje kitoje kambario dalyje, tereikia atsižvelgti į pasirinktų augalų dienos šviesos poreikį!

Dideli augalai mažose erdvėse

Jei nusprendėte butą papuošti didesne palme ar panašaus dydžio žaliuojančiu augalu, statykite jį ant grindų arba ant nedidelės pakylos tuštesnėje buto vietoje. Tokie augalai, pasodinti į šviesius ar su interjero spalvomis derančius vazonus, patalpai suteiks daugiau erdvės ir pojūtį, kad butas apstatytas įdomiai ir apgalvotai. Be to, parduotuvėse galima rasti vis daugiau didelių kambarinių augalų ir net dekoratyvinių medžių, tokių kaip europiniai alyvmedžiai ar atogrąžų vaismedžiai. Palmės, dekoratyviniai krūmai ir įvairūs stambiažiedžiai kambariniai augalai jūsų butui taip pat suteiks gyvumo.

Sodinti reikia kūrybingai

Atminkite, kad augalai sodinami ne vien į dekoratyvinius vazonus. Ne viename bute ar vaikystės sodyboje galima rasti daugybę lobių, jei žinote, ko ieškote. Jei norite savo namams suteikti žaismingesnės atmosferos, rekomenduojame augalus sodinti į neįprastus indus, pavyzdžiui, senovinį virdulį, medinę dėžutę ar net stiklinį akvariumą. Tik būtina įsitikinti, kad pasirinktas indas tinkamas augalams. Augalo šaknims kvėpuoti reikia vietos, o vanduo neturi kauptis, kad nepažeistumėte šaknų. Jei indą jau įsigijote, galite jį kūrybiškai papuošti dekoratyviniu krepiniu popieriumi, laikraščių lapais ir net natų sąsiuviniais.