Naršyklės įspėjimo tekstas

Pažvelkime į šių metų balkonų dekoravimo madas

Svajojate mėgautis saulėtais rytais ir ramiais vakarais miesto erdvėje? Jei nežavi mintis apsistoti viešose miesto vietose, vienas patraukliausių sprendimų yra jūsų balkonas ar terasa. Dauguma daugiabučių gyventojų naujuose namuose gali džiaugtis balkono privalumais – jame išvysti nuostabių vaizdų ar net panoramų. Šiltais metų mėnesiais balkonas ar terasa tampa papildoma gyvenamąja erdve, kurioje vyksta ramūs pokalbiai mėgaujantis kavos puodeliu ar individualus laikas su knyga. Kaip ir interjero dizaine, taip ir lauko erdvių išdėstyme egzistuoja tam tikros mados tendencijos. Balkonų sezonas prasidės jau labai greitai, todėl "Bonava Lietuva" ekspertai pateikia keletą idėjų, kurios įkvėps jus pasitikti pavasarį pilniems minčių.

Kraštutinumai – santūrus minimalizmas arba ryškus maksimalizmas

Jei norite būti stilingo balkono savininku, šiais metais pamirškite saiką! Arba grynas minimalizmas, arba prisotintas maksimalizmas. Jei esate žmogus, besivadovaujantis principu "mažiau yra daugiau", pasirūpinkite, kad jūsų balkone nebūtų nieko nereikalingo - pagrindinis akcentas bus vaizdas, atsidarantis virš turėklų. Neutralūs tonai, pora paprastų baldų ir galbūt vienas ypatingas aksesuaras, kur užklius jūsų žvilgsnis – tai viskas, ko jums reikia.

Tačiau, jei norite pasitikti pavasarį būdami maksimalistais, įsileiskite spalvas ir ryškumą! Svarbiausia pasirinkti stilių, kuris šiais metais yra būtinas balkono dekoravime. Lietuvių, indų, kinų ar ispanų etnografiniai raštai, ornamentai ir spalvos - įgyvendinkite juos savo balkone! Pagalvės, kilimai, pūkai ir kilimėliai, žvakidės ir lempos, paveikslai ant balkono sienų, skulptūros, vėjo varpeliai, hamakai ir net užuolaidos - šiais metais nebus nieko nereikalingo! Jei turite nedidelį balkoną - ne bėda. Svarbiausia yra papuošti jį lengvai nešiojamais baldais ir gėlių vazonais, kad, jei būų poreikis, erdvę būtų galima greitai atlaisvinti arba pertvarkyti.

Apsaugokite save nuo smalsių žvilgsnių

Balkono atribojimas nuo išorinio pasaulio yra intriguojantis dalykas, tačiau tai ypač svarbu tiems žmonėms, kurie turi skaidrius balkono turėklus. Viena vertus, visi mėgstame pasislėpti savo privačioje erdvėje, kita vertus – visi žinome, kaip atrodo chaotiški daugiabučiai, kur kiekvienas balkonas dekoruotas skirtingos medžiagos detalėmis. Visada galite imtis iniciatyvos ir pasiūlyti bendruomenės pavasario susitikimą, kurio metu aptartumėte ir bendrą balkonų puošybos stilių? Jei ne, pasirinkite sprendimą, kuris atrodo vienodai gerai tiek iš jūsų balkono, tiek iš gatvės ar kiemo.

Visada madingi augalai

Tai viena iš klasikinių balkonų dekoravimo mados detalių. Kalbant palyginimais ir įsivaizduojant kapsulės garderobą, augalai yra jūsų balkono maža, juoda vakarinė suknelė, kuri visam reginiui suteikia elegancijos ir stiliaus. Kad ir koks žalias būtų kraštovaizdis už balkono turėklų, niekas taip nepuošia lauko erdvės, kaip augalai. Be to, beveik nėra nieko, ko nebūtų galima auginti gėlių vazone ar gėlių dėžutėje, turėtumėte pasirinkti tik tuos augalus, kurie gerai toleruoja lauko sąlygas. Pavyzdžiui, apelsinų ar citrinų medis jausis laimingas gausiuose ryto ir popietės saulės spinduliuose. Savo ruožtu, į šiaurę ir vakarus geriau talpinti augalus, kurie mielai toleruoja dalinį ar pilną apšvietimą. Balkone galite auginti beveik viską – nuo žalumynų pusryčių sumuštiniams ir vakarienės salotoms iki egzotiškų augalų, kurie suteiks jūsų balkonui tam tikrą charakterį. Norite pasijusti atšiauria dykumos ranča? Auginkite kaktusus! Amžinojo įšalo ilgesys vasaros karštyje? Tegul kerpės užgesina jūsų pavargusias akis! Norite, kad vidurvasario naktis niekada nesibaigtų? Sėkite pievų gėlių mišinį ir pakvieskite drugelius bei bites apsilankyti!

Tuo pačiu metu "Bonava Lietuva" ekspertai primena, kad balkonas yra jūsų buto tęsinys, tačiau netoliese yra ir kitų balkonų savininkų, kuriems taip pat svarbus netrikdomas poilsis. Todėl gerbkite savo kaimynus ir pasirūpinkite, kad jūsų balkono ar terasos dizainas patiktų ne tik jums!