Naršyklės įspėjimo tekstas

5 skandinaviški namų dekoravimo patarimai jaukesnėms Kalėdoms

Pagrindinėse Lietuvos miestų aikštėse viena po kitos įžiebiamos eglutės, o centrinės gatvės puošiasi ir skelbia – Kalėdos jau visai čia pat. Dėl to nenuostabu, kad belaukiant švenčių kyla noras ir savo namuose sukurti kalėdinę dvasią.

Švedijos kapitalo nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Bonava Lietuva“ dalijasi 5 Skandinavų interjero kūrimo taisyklėmis, įkvėptomis namų dekoro idėjomis nuo kito Baltijos jūros kranto. Pastarąsias tiksliausiai apibrėžia trys žodžiai – paprastumas, funkcionalumas, minimalizmas. Anot įmonės architektų, jokių perteklinių elementų, tvarumas ir jaukumas yra kertinės dekoro taisyklės pas skandinavus.

Natūralios medžiagos, grynos spalvos

Skandinaviškas dizainas yra itin mėgstamas dėl to, kad jame dominuoja natūralios medžiagos ir kaimiškos tekstūros. Kitaip tariant, vyrauja pirmapradės medžiagos: akmuo, medis, stiklas. Tad dekoruojant namus pagal skandinavišką stilių ir suteikiant jiems šventinę kalėdinę išvaizdą, pirmiausia vertėtų pasirūpinti natūraliais tekstilės gaminiais kaip vilna, linas ar kiti organiški tekstilės pluoštai. O renkantis spalvų paletę atminti, kad dekoro spalvos turi būti žemiškų spalvų – įkvėptos gamtos.

imagevqwfo.png

Auksinė taisyklė – „mažiau yra daugiau“

Skandinavai bene geriausiai žino, kaip minimaliomis pastangomis arba priemonėmis išgauti stiprų efektą. Tad norint sukurti šiuolaikišką kalėdinį dekorą laikantis skandinaviško stiliaus principų – nederėtų puošti kiekvieno namų kampo, geriau išskirti keletą erdvių ar baldų. Pavyzdžiui, lauko duris, svetainę, valgomojo stalą, židinį ir pan. Vadovaujantis tuo, namai neatrodys pernelyg apkrauti ar „sunkūs“, bus išgaunamas subtilus, šventinis, „mažiau yra daugiau“ dekoras.

Tvarūs puošybos sprendimai

Puošdami kalėdinę eglutę, ar apskritai namus, skandinavai pirmenybę teikia savomis rankomis pagamintiems žaisliukams iš jau namuose esančių priemonių arba to, ką galima atsinešti iš gamtos ar pasigaminti iš natūralių produktų. Tai gali būti įvairūs žalumynai, džiovinti vaisiai, popierinės girliandos, kankorėžiai, medžiaginės juostelės-kaspinėliai ir pan. Tvariam ir moderniam kalėdiniam dekorui sukurti nebūtina įsigyti specialių šventinių dekoro akcentų. Pakaks to, kas yra namuose ir vadovautis „pasidaryk pats“ principu. Bent jau taip skandinavai suvokia, kas kuria išskirtinę Kalėdų dvasią namuose.

imageog21kt.png

Šventinę atmosferą sustiprina žvakės

Žvakės yra būtinas skandinaviškų Kalėdų atributas, o šiuo laikotarpiu jos padeda sukurti „hygge“, arba jaukiai šiltą ir šviesią atmosferą. Skandinavai mėgsta įvairias žvakių rūšis: nuo aukštų ir smailėjančių iki masyvių bažnytinių stulpų. Jie žvakes įprastai išdėlioja stalo centre į žaliuojančias žvakides. Joms sukurti tinka gebenės, pušies, beržo ar amalo šakelės sudėtos į nedidelį cinkuotą indą, kurio viduryje įstatoma žvakė. Taip pat skandinavai turi tradiciją kiekvieną iš keturių Advento sekmadienių uždegti po vieną žvakę. Tai puikus būdas žymėti laiką iki didžiosios dienos, o žvakių uždegimas padeda sukurti ypatingą ir jaukią atmosferą namuose. Advento žvakės taip pat gali būti puošiamos šviežia žaluma.

imagebtux.png

Kalėdinės dirbtuvės su šeima

Nors daugeliui Kalėdos asocijuojasi su skubėjimu ir stresą keliančiu laikotarpiu, skandinavai stengiasi to išvengti ir vertina ramybę bei laiką su šeima. Todėl pas juos populiaru prieš šventes rengti kalėdines dirbtuves ir sukviesti visus šeimos narius – nuo mažiausio iki vyriausio. Jų metu yra pinami vainikai, gaminamos šventinės namų dekoracijos arba kepami imbieriniai sausainiai. Be to, tokiu būdu gimsta ir patys gražiausi kalėdiniai namų papuošimai, kuriems nereikia išleisti daug pinigų.

imageda1f.png