Naršyklės įspėjimo tekstas

Pasaga, kadagys, devyni raktai? Kaip apsaugoti savo namus tamsiuoju metų laiku

Artėjant aklinai tamsioms naktims, skalbinių laikui ir pastaraisiais metais taip populiariam Helovinui, suvirpėjo ir žmonių vaizduotė. Apribojus regėjimo galimybes, kiti pojūčiai – klausa ir uoslė – tampa budresni, užburia šikšnosparnius, kurių dienos šviesoje visai nėra. Ir dar – kaip apsaugoti namus, kad širdis būtų rami? „Bonava” ekspertai sudarė keletą rekomendacijų.

Pasaga prie durų – sėkmei ir laimei

Pasaga – vienas seniausių sėkmės ir sėkmės kerų nešėjų, kuriam daugelis priskiria gebėjimą apsaugoti namus nuo įvairių neigiamų energijų, nelaimingų atsitikimų, pavydo ir blogos akies. Jei pasaga dedama ant durų vidinės pusės, ji turėtų būti dedama kaip raidė "u" - su anga į viršų, kad pro jas į namus tekėtų sėkmė ir laimė, o jei lauke - atvirkščiai, su anga žemyn, kad „nutekėtų“ir į namus nepatektų nelaimės bei sunki energija. Pasagos, kaip sėkmės nešėjos, reputacija nėra visiškai nepagrįsta: senovėje, jei atsitiktinai radote auksinę pasagą, nukritusią nuo arklio kojos, tai atradėjui galėjo atnešti didelį turtą.

Senoviniai ženklai – apakinti piktąsias dvasias

Nuo neatmenamų laikų žmonės naudojo stiprius simbolius savo namams apsaugoti. Pavyzdžiui: dievo ženklas yra vertikaliai plokštumoje esantis trikampis, kurio viršūnė nukreipta į dangų; boružė – reiškia sėkmę ir aukštesnių jėgų laimėjimą, o nešantis sėkmę keturlapis dobilas yra netgi nacionalinis airiams. Atėjus krikščionybei, prie galios ženklų prisijungė ir kryžiaus ženklas. Šiuos ženklus ir šiandien galima įvairiai įvesti į savo namų interjerą – tekstilę ir medžio gaminius, indus ir dekoratyvinę keramiką, apsaugančią būstą nuo visokio blogio. Tačiau galbūt tikrasis jūsų talismanas yra kokioje nors kelionėje įsigytas dekoras ar įkvepiantis užrašas, ryškus paveikslas ar stiprybės žodžiai. Piktąsias dvasias apakina viskas, kas daro tave laimingą!

Kadagio kvapas – nuo uodų ir ligų

Norite pamatyti mūsų planetą auštant? Pažvelk į kadagius! Kadagiai yra vieni seniausių sumedėjusių augalų, kurių rūšys galėjo išgyventi milijonus metų.

Jie išsiskiria tvirtumu ir atsparumu šalčiui, todėl jiems priskiriamas gebėjimas atsispirti blogiui ir persmeigti jį savo aštriais spygliais. Statant namą į jo pamatą ir stogą reikia įdėti kadagio šakas, o tarpduryje – kadagio spyglius, kad blogis nepatektų į vidų. Tačiau kadagys turi ir gana praktiškų sugebėjimų atsispirti visokioms negandoms. Deginant kadagio šakelę išsiskiria eterinis aliejus, kuris naikina bakterijas, todėl toks smilikinimas ypač rekomenduojamas šaltuojų metų laiku. Kadagio dūmai taip pat nublankina blogus aromatus ir atbaido nekviestus kenkėjus – pelių ir žiurkių susibūrimuose kadagio kvapas nėra labai populiarus.

Katės ir šunys – draugai ir ramybės sargai

Niekas neprilygsta jaukumui, kurį į namus atsineša keturkojis – šuo, ištikimai lydintis visuose pasivaikščiojimuose ir pranešantis apie atvykusius nepažįstamus žmones, ar šiltai susirangiusi, murkianti katė, kuri ne tik turi puikius pelių medžioklės įgūdžius, bet taip pat pasižyminti magiškoms savybėms. Katės turi atvirą trečią akį ir gali matyti dvasias. Jei matote, kad katė nuolat būna tam tikroje vietoje įsitempusi ir aiškiai kažką stebi, gali būti, kad laikas fumiguoti tą vietą kadagiu! Be to, katės yra puikūs gydytojai – bent jau puikiai susidoroja su šeimininko stresu. Tačiau reikia nepamiršti, kad bet kokia veikla yra kiekvieno žmogaus laisvas pasirinkimas, ar vaikštome dviem, ar keturiomis kojomis, o nesekmės baimė nėra priežastis įsivesti gyvūną į namus.

Gyvūnas – tai rūpestis, atsakomybė ir meilė!

XXI amžiaus technika – praktinei apsaugai

Jei minėti būdai vis dėlto labiau sustiprina namo gyventojų širdis ir dvasią, gana praktišką apsaugą suteikia šiuolaikinės technologijos, kurios gerokai apsunkina gyvenimą piktų kėslų turintiems žmonėms – tvarkingos tvoros, geri raktai, jautrios signalizacijos, vaizdo stebėjimas ir žinoma, jūsų pačių atsargumas, nepalikti atvirų durų ir langų, jei išeinate iš namų. Naujuose gyvenamųjų namų projektuose jau pagalvota apie aptvertas zonas ir vaizdo stebėjimą, tačiau tvirtas lauko duris ir efektyvų raktą savo namuose gali įsirengti kiekvienas.