Naršyklės įspėjimo tekstas

Idėjos iškyloms

Palyginus su Vakarų Europos šalimis, iškylos Lietuvoje nėra labai populiari pramoga. Dažniausiai eidami į žygį su savimi pasiimate maisto, kai kurie vasaros susibūrimai organizuojami gamtoje, tačiau miesto parkuose iškylautojų nesutiksite daug. Priešingai, Paryžiuje, Londone ir kituose senosios Europos kraštuose piknikai - tai spontaniški susibūrimai ant pievutės ar miške ant suolelio, su draugais ir šeima.

Piknikai Vakarų Europoje išpopuliarėjo dar XIX a. antroje pusėje, kai Didžiosios Britanijos karalienė Viktorija pademonstravo valgymo gamtoje pavyzdį.
Žodis "piknikas" kilęs iš prancūzų kalbos reiškia valgį, prie kurio kiekvienas prisidėjo. Dėl to organizuoti piknikus yra labai lengva - belieka tik pasidalinti norimų patiekalų ir užkandžių sąrašu. Suburkite šeimą, draugus ar kaimynus ir organizuokite iškylas: parke ir prie jūros, balkone ar sode, o kodėl gi ne svetainėje, ar kieme ant pievutės?. Štai keletas paprastų idėjų, kurios jus įkvėps.
 
 
Iškylos organizavimas
Iškylos planavimas ir maisto ruošimas nebūtinai turi užimti daug laiko. Viskas, ko reikia turiningam piknikui, tai pasiimti iš namų iškylos pledą, indus, peilį bei servetėles ir keliauti i parduotuvę. Daug kas mano, kad į piknikus žmonės nešasi jau pagamintą maistą, ar ištaigingus patiekalus, bet taip tikrai nėra - juk daug smagiau susitepti sumuštinį ant pievutės. Pasiėmus tikrų lėkščių ir taurių vietoj vienkartinių indų, valgymas taip pat taps daug malonesnis.
 
Ką pasiimti į pikniką?
Paprastos spontaniškos iškylos pirkinių sąraše galėtų būti šie dalykai: įvairūs sūriai, alyvuogės, šviežia duona ir pyragaičiai, sezoninės uogos, vaisiai ir daržovės bei pasirinktas gėrimas su burbuliukais. Taip pat į meniu galite įtraukti salotų, mėsos ar bandelių.
 
Jei daržoves ir vaisius perkate einant pakeliui į pikniką, turėtumėte pagalvoti, kaip juos nuplausite. Jei galite, apsirūpinkite vandens atsargomis, tačiau parkuose dažniausiai yra viešieji vandentiekio čiaupai, kurie taip pat gali praversti. Iškylos krepšyje esantys šalto vandens buteliukai pravers ne tik malšinant troškulį ar plaunant daržoves ir vaisius, bet ir norint išlaikyti maistą vėsų.
 
image5yy7l.png
 
Kas jei suorganizavote pikniką, bet orai sujaukė planus?
Kai oras nepastovus arba nenorite eiti toli nuo namų, galite surengti pikniką ir savo balkone, terasoje ar sode. Taip piknikas tampa dar lengvesnis -  papuoškite aplinką žibintais ir žvakėmis, pasidėkite pagalvėlių, pledų ir serviruokite pikniko gėrybes.