Naršyklės įspėjimo tekstas

Nuo chaoso iki harmonijos: Marie Kondo metodai

KonMari metodas - tai profesionalios namų tvarkytojos Marie Kondo sukurtas tvarkymosi ir valymo būdas. Jos sistema, skatinanti tvarkytis namus pagal kategorijas ne tik sutaupo laiko, bet ir yra labai veiksminga.

Marie Kondo vadovaujasi unikaliu atrankos kriterijumi: pasilikti tik tai, kas teikia džiaugsmą. Jos metodas yra tvirtai įsišaknijęs japonų šintoizmo religijoje ir subalansuotai derina praktinius tvarkymo patarimus ir filosofinį požiūrį į paprastą gyvenimą.

Daugiausia dėmesio skiriama tam, ką pasilikti, o ne tam, ką išmesti, todėl galiausiai jus sups daiktai, kuriuos gyvenime branginate labiausiai.

Vadovaudamiesi Marie Kondo metodu, savo namus sutvarkysite taip, kad jie taps tvarkingesni, o tai taip pat padės gyventi visavertį, minimalistinį gyvenimo būdą.

imagea92wl.png

Tvarkymosi pagal Marie Kondo privalumai

Tvarkymasis KonMari metodu gali padėti sumažinti vizualinę netvarką ir sumažinti daiktų kiekį, kad pasiliktumėte tik tai, ko jums reikia, ir brangintumėte tai, ką turite.

Turėdami mažiau daiktų, galite sumažinti buities darbams skiriamą laiką, pagerinti produktyvumą ir apskritai turėti daugiau laiko tam, ką norėtumėte daryti laisvalaikiu.

Tai taip pat gali padėti sustiprinti jūsų finansus, nes pradėsite atidžiau vertinti savo pirkinius ir tai, kam išleidžiate pinigus.

Marie įkvėpė skaitytojus visame pasaulyje susimąstyti apie tai, ar jų turimi daiktai teikia džiaugsmo.

Kai tvarkote daiktus, ji siūlo kiekvieną daiktą vertinti atskirai ir klausti savęs: "Ar jis teikia džiaugsmą?" Šis metodas padės nustatyti, kokią vertę kiekvienas daiktas turi jūsų gyvenime. Galiausiai pasiliksite tik tuos daiktus, kuriuos labiausiai branginate, o jūsų namai taps erdve, su kuria jaučiate gilų ryšį.

Kadangi KonMari metodas turi šintoizmo religijos fragmentų, ji mano, kad visi fiziniai daiktai turi sielą. Štai kodėl jos mokyme didelį vaidmenį vaidina dėkingumas ir pagarba. Įtraukę dėkingumą į savo gyvenimą, galite lengviau atsikratyti daiktų ir vertinti tuos, kuriuos pasiliekate.

blobid0.png

Štai kelios Marie Kondo tvarkymosi taisyklių, kurios padės jums palaikyti nepriekaištingą tvarką savo namuose. Atminkite, kad šios taisyklės yra tik rekomendacinio pobūdžio, todėl žiūrėkite į jas lanksčiai ir pritaikykite jas pagal savo gyvenimo būdą.

  1. Pažadas sau: Sąmoningai nuspręskite tvarkytis ir visiškai įsipareigokite šiam procesui, bei skirkite tam laiko. Jei nenorite ar negalite skirti daug laiko išsivalymui, pasiskirstykite tą dienomis ir kategorijomis ką tvarkysite, o taip pat įtraukite ir šeimos narius į šį procesą.

 

  1. Įsivaizduokite savo idealų gyvenimo būdą: Vizualizuokite, kokio gyvenimo norite ir kokia erdvė palaikys šį gyvenimo būdą. Ši vizija padės jums tvarkymosi procese.

 

  1. Atsikratykite nereikalingų daiktų: Prieš pradedant didįjį tvarkymąsi, peržiūrėkite visus savo daiktus ir atsikratykite tų, kurie neteikia džiaugsmo. Tik po to, kai nuspręsite kurie daiktai iškeliauja, o kurie lieka – pradėkite organizuoti.

 

  1. Tvarkykite pagal kategoriją, o ne vietą: Vietoje to, kad tvarkytumėte pagal kambarius, tvarkykite pagal kategorijas, tokias kaip drabužiai, knygos, popieriai, įvairūs daiktai ir sentimentaliai svarbūs daiktai.

 

  1. Paklauskite savęs: Nuspręsdami, ar pasilikti daiktą, laikykite jį ir paklauskite savęs, ar jis teikia džiaugsmą? Ar jis atlieka savo paskirtį namuose ir kaip dažnai? Ar jis pateisina jūsų lūkesčius? Jei taip, pasilikite jį, jei ne - padėkokite jam už tarnybą ir atsisveikinkite.

 

Laikydamiesi šių taisyklių, pagal KonMari metodą sukursite tvarkingesnę ir džiaugsmingesnę gyvenamąją erdvę.