Naršyklės įspėjimo tekstas

Šešios priežastys draugauti su kaimynais

Druska sriubai, bendros treniruotės ar vaikų priežiūra – šešios priežastys draugauti su kaimynais. Namai kiekvieno žmogaus gyvenime vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį. Tačiau jie nesibaigia jūsų buto durimis. Namus taip pat sudaro aplinka ir šalia jūsų gyvenantys žmonės. Žmonės, į kuriuos galite kreiptis pagalbos, sekmadienio rytais kartu sportuoti, iškylauti kieme ar tiesiog pasiskolinti druskos, kai jos pritrūks namuose. Jei dar nesusipažinote su savo kaimynais ir abejojate to būtinumu, pateikiame šešias priežastis, kodėl rekomenduojame draugauti su kaimynais.

Saugumo jausmas

Tyrimai rodo, kad kiekvienas jaučiasi daug ramiau ir maloniau pažįstamoje aplinkoje, o aplinkiniai žmonės yra labai svarbi kaimynystės dalis. Susipažinimas, bendradarbiavimas ar net susidraugavimas su kaimynais sumažins stresą jūsų kasdieniame gyvenime ir padidins saugumo jausmą namuose. Be to, tai labai prisideda prie saugumo aspekto – pažįstant visus savo kaimynus padidėja tikimybė atpažinti nekviestus svečius ar pašalinius asmenis jūsų namuose ar kaimynystėje ir taip galbūt net apsaugoti savo turtą nuo ilgapirščių.

Savitarpio pagalba

Pasitikėjimas santykiuose su kaimynais ne tik suteikia emocinę ramybę, bet ir turi praktinės naudos. Kiekvienam, turinčiam augintinį, pažįstama problema ir nerimas, kuris kyla, kai tenka išvykti atostogauti ar ilgai nebūti namuose, paliekant keturkojį draugą vieną namuose. Draugiški santykiai su kaimynais padės tai sumažinti – visada bus kas nors, kurio bus galima paprašyti gyvūnėlį prižiūrėti, pamyluoti ir pamaitinti, kad žinotų, jog su juo viskas gerai.

Pastaruoju metu, darbą namuose iškeitus į darbą biure, dažnai nepavyksta „pagauti“ kurjerio, atnešusio ilgai lauktą siuntą. Kaip šią problemą išspręsti? Paprasta – paprašykite kurjerio perduoti paketą kaimynui, o vakare tiesiog pabelskite į gretimas duris.

Be to, šalia visada bus kas nors, iš kurio galima pasiskolinti grąžtą, druską ar ilgintuvą. Žinoma, pagalba negali būti vienpusė – atsižvelkite į tai, kad kuris nors iš kaimynų kartais paprašys jūsų prižiūrėti katę arba jam prireiks jūsų grąžto, ir būkite pasirengę dalintis.

Bendras poilsis

Pradžioje tik pasisveikinsite, tačiau radę kaimynų, su kuriais bus malonus ne tik rytinis pokalbis prie puodelio kavos kieme ar orų aptarimas vaikų žaidimų aikštelėje, bet ir sies bendri pomėgiai bei užsiėmimai, įgysite draugų laisvalaikiui. Nesvarbu, ar tai bus vėlyvieji pusryčiai laisvadienių rytais pas kurį nors iš jūsų, ar bendros iškylos kieme, ar kelionė dviračiais, valtimis ar slidėmis – malonios kompanijos jums nereikės toli ieškoti.

Būtinos paslaugos – čia pat namuose

Ar nebūtų malonu, jei jūsų namuose ar šalia jūsų būtų kirpėjas, kosmetologas, manikiūro meistras, virėjas ar IT pagalbos specialistas? Kaimyninė bendruomenė, draugystė ir vienas kito pažinimas padės greitai rasti reikiamos srities specialistą ir lengvai susitarti dėl susitikimų laiko, taip pat įgyti naujų klientų, jei teikiate kokią nors paslaugą ar užsiimate amatais.

Noras ir galimybė dalytis gėriu

Pasikeiskite perskaitytomis knygomis ir gaukite rekomendacijų kitoms, pasidalykite geriausiais pyragų receptais arba daiktus, iš kurių jūsų vaikas jau išaugo, atiduokite tiems, kuriems jų reikia labiau – naudos turės visos dalyvaujančios šalys. Draugystė su šalia gyvenančiais yra puiki proga praplėsti akiratį ir interesų ratą, kad nuolat tobulėtumėte ir semtumėtės įkvėpimo. Jei jau nusprendėte gyventi kartu – tikrai turite kažką bendro!