Naršyklės įspėjimo tekstas

Mažo kambario dekoravimo ypatumai

Dažnai vengiame mažo būsto, tačiau net ir mažame bute galite susikurti malonią ir ramią atmosferą, svarbu juos apgalvotai suplanuoti ir dekoruoti. Nekilnojamojo turto vystytoja „Bonava Lietuva“ dalijasi savo grupės ekspertų praktiniais patarimais, kaip labai paprastomis technikomis suteikti mažai erdvei nemažą vaizdinį įspūdį.

Kurkite namus šviesiomis spalvomis

Vienas iš efektyviausių būdų vizualiai išplėsti erdvę - tinkamų spalvų pasirinkimas ir išdėstymas interjere. Pavyzdžiui, dažant kambario sienas ir lubas vienu tonu, bus pašalinta vizuali riba tarp vertikalios ir horizontalios plokštumų, sukuriant papildomą erdvumo pojūtį. Kita vertus, sienų ir lubų spalvos pasirinkimas neturėtų apsiriboti tik balta spalva - rinkitės iš sodrios pastelinės paletės, kurioje yra praktiškai bet kokia spalva - ji gali būti šviesiai pilka, dangaus mėlyna, miltelių rožinė arba šviesiai žalia.

Tuo pačiu metu nebijokite eksperimentuoti su ryškesniu atspalviu. Norėdami paįvairinti – pasirinkite kambario sieną su langu ir nudažykite ryškia spalva, atitinkančia neutralų likusių sienų toną. Populiarūs vadinamieji fototapetai ar įrėminti plakatai, neutralūs kitų sienų tonai suteiks erdvumo pojūtį, o ryški sienos dalis taps originaliu akcentu.

imagezrmx.png

Daugiafunkciniai baldai

Knygų spinta, žurnalinis staliukas, komoda, darbo stalas, spinta daiktams saugoti - tiek baldų mažame kambaryje tikrai gali sudaryti suspaudimo jausmą. Bet visa tai galima derinti su daugiafunkciniais baldais, kuriuos rasite beveik kiekvienoje baldų parduotuvėje. Pavyzdžiui, lovos su kėlimo mechanizmu dažnai siūlomos skoningos su sieninėmis lentynomis. Taip pat galite pasirinkti darbo stalus, kuriuos galima lengvai paversti valgomojo stalais. Kėdes, pufus ir net žurnalinius staliukus rinkitės įvairių dydžių ir stilių, kurių apačioje rasite įmontuotas erdvias laikymo dėžes.

Strategiškai suplanuota vieta yra būtina baldų išdėstymo. Vietoj įprastos knygų lentynos tuščiame kambario kampe galite pastatyti nedidelę nišą su lentynomis arba kaip televizoriaus stalą pasirinkti lengvų grindų lentyną su keliais uždarais skyriais. Be to, buto koridoriuje dažnai yra daug nenaudojamos vietos ar nišų, kurias galima lengvai įsukti mažomis lentynomis. O lova yra puiki vieta paslėpti daiktadėžes su ratais, kurie yra lengvai pasiekiami ir lygiai taip pat lengvai paslėpiami.

Viskas paremta šviesa

Dienos šviesa gali sukurti malonią namų atmosferą, tačiau mes negalime paveikti dangaus ir dienos šviesos trukmės. Jei jūsų namuose taip pat trūksta dienos šviesos, pagalvokite apie dirbtinį apšvietimą - šviesios spalvos grindų lempa ant sofos ar maža lempa ant žurnalinio stalo neužims papildomos vietos namuose ir sukurs tolygią šviesą kambaryje. Tačiau jei norite papuošti lubas pakabinamu šviestuvu, venkite pernelyg ryškių, masyvių lempų gaubtų. Svarbiausia - nepalikite tamsių kampų, užpildykite juos skoningomis lempomis, kurios padės apšviesti kuo daugiau erdvės.

imagehkp0l.png

Apgalvoti interjero elementai

Renkantis žaliuzes ar užuolaidas, atkreipkite dėmesį ne tik į jų spalvą, bet ir į ilgį. Sėkmingas pasirinkimas šiuo atžvilgiu bus lange montuojamos žaliuzės derinamos su šviesiomis dieninėmis užuolaidomis iki pat grindų. Kiek tik įmanoma, veidrodžius integruokite į baldus, pavyzdžiui, miegamojo ar prieškambario spintos duris. O nusprendę ant grindų patiesti minkštą kilimą, pasirinkite kuo didesnį dydį - tokį, kuris užims beveik visą kambario plotą. Tolygus kilimo išdėstymas kambaryje sukurs vientisą erdvę, nepaisant tikrų kvadratinių metrų.