Naršyklės įspėjimo tekstas

Penkios neįprastos idėjos, paversiančios jūsų interjerą unikaliu

Namai yra ne tik ramybės uostas, bet ir maža visata, kurioje galime išreikšti save pagal norimą skonį, kuriant ir vadovaujantis savo taisyklėmis. Daugelis su entuziazmu projektuoja interjerą, siekdami, kad jis būtų ypatingas ir išsiskirtų iš kitų. Tačiau kas, jei viskas, ką galima buvo išbandyti, jau yra išbandyta? "Bonava Lietuva", būstų vystymo ekspertai, surinko paprastas, tačiau šviežias idėjas, kaip suteikti interjerui unikalumo.

Žemos lentynos, neviršijančios palangės lygio

Tai yra puikus pasirinkimas norint sukurti knygų atmosferą namuose. Nors įspūdingų knygų kolekcijų galbūt neturite, tačiau su žemomis knygų lentynomis galite lengvai pajusti knygų buvimą jūsų interjere. Šis vieno aukšto sprendimas suteikia praktiškumą, nes lentynos neužima daug vietos, paliekant daug laisvos erdvės sienoms, kur galima kabinti meno kūrinius, ir tuo pačiu sukuriant elegantišką bendrą įspūdį. Be to, šios lentynos yra lengvai pasiekiamos.

Jų uždaros durelės leidžia laikyti įvairius daiktus, o lentynų paviršiai gali būti pritaikyti sėdėti kaip suolai su minkštomis pagalvėmis, kurios pats savaime gali būti ryškus interjero akcentas. Galite suteikti kambaryje unikalumo ir charakterio naudodami neįprastas formos ar išdėstymo knygų lentynas, pavyzdžiui, su skirtingo aukščio ir pločio skyriais.

Jei norite padaryti kambaryje dar daugiau originalumo, žaiskite su knygų viršelių spalvomis. Nepaisant to, kad lentynos, kuriose knygos išdėstytos pagal jų viršelių spalvas, buvo madingos prieš kelias nuo metų, verta leisti savo fantazijai skristi ir kurti įdomius spalvų derinius, perėjimus ar akcentus. Pavyzdžiui, galite sukomponuoti keletą juodų ar pilkų knygų ir tarp jų įterpti vieną ryškios raudonos spalvos knygą, kurios spalva bus ryškus akcentas. Tai suteiks jūsų interjerui unikalumo ir išskirtinumo.

Todėl žemos knygų lentynos yra ne tik praktiškas sprendimas laikyti knygas ir daiktus, bet ir puiki galimybė suteikti jūsų kambariui elegantišką ir originalų išvaizdą.

Patinka paveikslai? Paimkite į rankas tapetą!

Požiūris į akcentines sienas paprastai būna dviprasmiškas – ypač mažose patalpose, kur dramatiška, šviesi ar tamsi siena gali atrodyti pernelyg nepatogi. Tačiau paprastai nėra prieštaravimų dėl paveikslų ant sienos. Sujunkite šiuos du elementus – tegul tapetai tampa jūsų naujuoju paveikslu! Pasirinkite kažką tikrai ypatingo ir įrėminkite didelį tapetų fragmentą kaip paveikslą arba palikite jį neįrėmintą, bet neklijuokite ant visos sienos.

Geometriniai ar erdviniai ornamentai, puošnūs paukščiai, gėlės ir net ištisi peizažai, parketo imitacija – bet kokie akį traukiantys tapetai gali tapti jūsų naujuoju interjero akcentu. Tai taip pat geras pasirinkimas, jei bet kokie tapetai konkrečiai patenka į širdį, tačiau per daug kainuoja padengti visas sienas su jais. Tokiam akcento tikslui naudingi lengvai nuimami tapetai, kad jūsų meno "ekspozicija" būtų lengvai pakeista.

Lubos kaip staigmena

Veidrodis, metalinės plokštės, poliruotas tinkas, plytelės, gipso rožės, lubos tos pačios spalvos kaip sienos, sijos, įvairių šviestuvų paradas? Viskas, kas daro lubas pagrindiniu akcentu kambaryje, yra neįprasta, unikali ir įsimintina. Tačiau tikrasis sprendimas turėtų būti kruopščiai apgalvotas, nes tokį akcentą nebus taip lengva pakeisti.

Lubų paryškinimas yra viena iš drąsiausių interjero dizaino idėjų, nes lubos yra vienas didžiausių kambario paviršių ir gali atitraukti nuo kitų kambario elementų. Puikus sprendimas yra lubos, kuriose atsispindi likusi kambario dalis, suteikianti jai vizualinį erdvumą - nuo šviesos akinimo lygios medžiagos iki veidrodinių lubų. Daugelis veidrodžių, įskaitant ant sienų, apskritai yra puikus sprendimas, ypač tamsesnėse patalpose, nes ne tik vizualiai plečiasi, bet ir atspindi papildomą šviesą ir daro bendrą įspūdį lengvesnį, skaidresnį, spinduliuojantį.

Sienos, kurios visai nėra sienos

Jei bute yra balkonas ar terasa, greičiausiai jame taip pat yra didelės stiklinės durys ar net visa siena. Tegul jis tampa pagrindiniu jūsų buto interjero elementu! Jei už lango yra gražus kraštovaizdis – dienos metu užuolaidas ir žaliuzes palikite atviras arba visai atsisakykite. Jei turite balkoną - tegul jis tampa jūsų interjero tęsiniu arba, priešingai, akcentu: papuoškite lauko erdvę drąsiai, netikėtai, nuostabiai! Savo ruožtu mažesnėms patalpoms, kurioms vienu metu reikia atlikti skirtingas funkcijas, pravers išmanūs zonų atskyrimo sprendimai. Jei knygų lentyna kambario viduryje jau seniai nustojo nieko nustebinti, visai kas kita turėti kūrybiškus sprendimus, kurie traukia akį. Gal žalia siena ar vertikalios konstrukcijos iš sustingusių kambarinių augalų? Galbūt kokia nors dizaino instaliacija, neįprasta skulptūra ar įspūdinga grindų lempa? Bet gal koks nors ypatingas elementas, įterptas į lubas, pavyzdžiui, sūpynės?

Virtuvė – ne tik funkcionali, bet ir stilinga

Įprasta virtuvę laikyti išskirtinai funkcionalia patalpa, kurioje karaliauja įvairūs virtuvės prietaisai ir viskas pavaldu patogiam maisto gaminimui. Tačiau virtuvė taip pat yra namų "širdis" ir vieta, kur anksčiau ar vėliau persikelia visi geriausi vakarėliai. Ženkite žingsnį toliau ir paverskite virtuvę ypatingu savo namų akcentu!

Papuoškite ją neįprastais interjero elementais, žaismingais aksesuarais ar tekstile, uždenkite sienas meno kūriniais, plakatais ar atvirukais ir žaiskite su spalvomis – pavyzdžiui, eksponuokite daiktus atvirose lentynose ryškia spalva. Pasirinkite saulėtą geltoną, ryškiai mėlyną ar bet kurį kitą akiai malonų atspalvį, ypač jei sienos ir baldai yra neutralios spalvos, ir gausite linksmą ir energingą kambarį, kuriame mėgausitės pusryčiais ir gaunate energijos visai dienai!

Nuotraukų šaltinis: pexels.com