Naršyklės įspėjimo tekstas

Kokį interjerą kursime 2023 metais?

Jau beveik apčiuopiami naujųjų metų vėjai, kurie atneš daug naujų atradimų ir netikėtumų visose gyvenimo srityse – taip pat ir namų apstatyme. Bonava Lietuva ekspertai dalinasi pagrindinėmis interjero dizaino mados tendencijomis, kurios įeis į mūsų kasdienį gyvenimą 2023 metais. Trumpai tariant, gerovė bus pagrindinė dizaino varomoji jėga ir pagrindinė bet kurio kambario esmė: kambarys kitais metais taps patogia poilsio oaze savo gyventojams.

Tvarus dizainas

Kaip ir daugelyje kitų sektorių, interjero dizainas deda nenumaldomas pastangas tapti tvaresniu ir mažinti savo aplinkos pėdsaką bei susidarančių atliekų kiekį, o ne jį didinti. Todėl tikimasi, kad 2023 metais susidomėjimas tekstile, tapetais, šviestuvais ir aksesuarais, pagamintais iš antrinių žaliavų, padidės. Jei norite žengti koja kojon su tendencijomis, ieškokite tikrų interjero lobių palėpėse, antrinių žaliavų parduotuvėse, sendaikčių turgeliuose, antikvariatuose ir pas gamintojus, kurie naudoja antrines žaliavas.Tai bus ne tik draugiškas aplinkai žingsnis, bet ir galimybė papildyti savo interjerą unikaliais, originaliais daiktais.

Natūralios medžiagos išliks aktualios. Jei rotangas, bambukas, mediena ar linas yra pažįstami kiekvienam, kuriam rūpi aplinkai nekenksmingas namų apstatymas, 2023 metais verta atsigręžti į ne mažiau tvarias medžiagas, kurios, tiesa, nelabai vertinamos – pavyzdžiui, kamštinė ar aliuminis. Tai palyginti nebrangios, lengvai prieinamos ir patogiai perdirbamos medžiagos. Kad kambarys neatrodytų sterilus, aliuminį rekomenduojama derinti su medžiu ar kamščiu, kurio šilti tonai ir faktūros subalansuos vėsią metalo eleganciją.

Žemės tonai ir žavinga ruda

Visų atspalvių balti, pilki, rudi ir ramūs žali tonai, o saulėlydžio spalvos akcentui – 2023 metais žemės atspalviai užtikrintai deklaruoja save. Ruda spalva toli gražu nėra monotoniška ar slegianti. Ruda spalva ramina, svetinga, elegantiška ir šiek tiek paslaptinga, be to, galima pasigirti įvairiausiais atspalviais, kurių didingiausi brangakmeniai – sodrūs, tamsaus šokolado tonai. Baltos spalvos interjeras praranda populiarumą, pirmenybę teikia intymesnei, prislopintai aplinkai, o čia neapsieinama be rudos spalvos. Be to, jis puikiai dera prie įvairių stilių – nuo tradicinio iki modernaus.

Kad interjeras netaptų neutraliai monotoniškas, saulėtus akcentus padės sukurti saulėlydžio tonai – nuo rožinės iki purpurinės, ypatingą dėmesį skiriant violetiniams geltoniems gintaro ir ugnies liepsnos atspalviams, kurie ypač įspūdingai atrodys kartu su prislopinta šalavijų žalia ir šiltais medienos atspalviais. Nors spalvų institutas „Pantone“ savo metinę spalvą dažniausiai skelbia tik gruodį, ekspertai mano, kad 2023 metais bus pagerbtas „Digital Lavender“ – levandų atspalvis, susijęs su praėjusių metų spalva „Very Peri“, nuostabiai derantis į saulėlydžio spalvų paletę. Tuo tarpu interjero dizaino įmonės visame pasaulyje vis dažniau krypsta į įvairius geltonos ir auksinės spalvos atspalvius.

Pastebimi aksesuarai

Ar tai būtų didelių gabaritų dizaino šviestuvai, originalūs keraminiai indai ar neįprasti suvenyrai iš kelionių, 2023 metais interjere bus madinga individualumas, originalumas ir akį traukiantys dalykai. Atėjo laikas iškelti į dienos šviesą ir į garbės vietą pastatyti šeimos paveldą, vintažinius daiktus, unikalius baldus ir dekorą.

Tai nereiškia, kad būstą reikia paversti muziejumi. Sumanus senų ir naujų dalykų derinys taip pat puikiai papildys modernų interjerą. Kartais maža žalvarinė rankenėlė, senovinė atvirutė ant sienos ar iki reikiamo nusidėvėjimo nušiurusi pynė yra tai, kas suteikia kambariui charakterį ir sukuria užbaigtumo jausmą.

Tapetai ir banguotos linijos

Tapetai – nuo XVIII–XIX amžių iki šių dienų išlikęs interjero elementas – anksčiau buvo būdas paslėpti sienų netobulumus, o dabar interjerui suteikia spalvos ir charakterio. Jie padeda išryškinti architektūrinius elementus ir suteikti žaismingumo bendram dizainui, įnešdami į kambarį subtilių raštų ar kontrastingų spalvų.

Visos dizaino tendencijos grįžta cikliškai, o nuorodos į XX amžiaus pradžios interjerus dabar vis labiau matomos. Tapetų apvadai, ornamentai, sienų tapyba atkartoja Art Nouveau ir Art Deco laikotarpį.

Savo ruožtu tapetams į madą ateina banguotos, lenktos linijos. Didėjant namų, kaip komforto zonos ir saugumo salos, svarbai, didėja ir spalvų, raštų, medžiagų ir formų, suteikiančių emocinio prieglobsčio jausmą, troškimas. Banguotos linijos primena vandenį, simbolizuojančios emocijų pasaulį, mamos glėbį, ramybę, atsipalaidavimą ir gyvenimą.

Taip pat madingi išliks baldai su lenktomis linijomis ir užapvalintais kampais. Tačiau septintasis dešimtmetis, daugiausia nulėmęs 2022 m. interjero tendencijas, vis dar įkvepia, skatina derinti apvalų kilimą su baldais, kuriuose dominuoja lenktos linijos.