Naršyklės įspėjimo tekstas

Šiaurietiško stiliaus būstas

Svarbiausias skandinaviško interjero pranašumas yra pusiausvyra tarp išvaizdos ir funkcionalumo - kiekvienas dekoratyvinis elementas vienodai tarnauja praktiniam tikslui. Be to, skandinaviško stiliaus vizualinis dizainas suteiks namams atsipalaidavimo, lengvumo įspūdį, tuo pačiu namai atrodys įrengti skoningai ir šiuolaikiškai. Susipažinkite su mūsų šiaurės kaimynų gyvenimo būdu ir stiliumi.

Taikymas net paprasčiausiems dalykams

Jaukus ir svetingas Skandinavijos būstas yra sukurtas kruopščiai parinktais daiktais ir dekoracijomis, kurių kiekvienas turi tam tikrą funkciją. Pavyzdžiui, vonios kambaryje galima įdėti gražų pintą krepšį rankšluosčiams ir higienos reikmenims. Virtuvės pirštines galima pakabinti tiesiai virš viryklės - jos ne tik bus reikalingomis akimirkomis, bet ir suteiks akcentą įprastai virtuvės įrangai. Sieninis laikrodis su mediniu ciferblatu ne tik parodys laiką, bet ir reprezentuos mėgstamiausią skandinavų dizainerių medžiagą - medį.

Skandinaviškame interjere kaip papuošimai gali būti naudojami dažniausiai naudojami daiktai - stiklinė vaza, įrėmintas veidrodis, pagalvės, stalo lempos ir net indai. Vazos pagrindą galima užpildyti vyno kamščiais, o taurė dieną gražiai atspindės saulės spindulius, užpildydama kambarį šviesa. Šviesos stygos sukurs atsitiktinai malonų ir net šiek tiek stebuklingą apšvietimą tamsiu paros metu, o kasdienę atmosferą padarys šiek tiek ypatingesnę.

Tekstilė - Skandinavijos karalienė

Sunku įsivaizduoti skandinavišką interjerą be ryškių ir kokybiškų tekstilės elementų. Pavyzdžiui, dekoratyvinių pagalvių niekada negali būti per daug - ant lovos, sofos, kėdės ir net grindų. Minkšti ir lengvi kilimai suteiks kambariui jaukumo šaltesnėmis dienomis. Pūkuoti kilimėliai miegamajame, užtikrins reikiamą šiltą atmosferą, o kietas įdomaus rašto kilimas puikiai tiks tiek svetainėje, tiek virtuvėje. Su tekstilės medžiagomis namuose galima įvesti ryškius akcentus ant lengvai šviesių sienų ir lubų fono, todėl nebijokite eksperimentuoti su spalvomis ir raštais.

Puoškite sienas

Nors skandinavai mėgsta minimalizmą, jie savo namų nevadins visiškai asketiškais. Skandinavai dažniausiai naudoja įvairius būdus, kaip padaryti namus šiltesnius, malonesnius ir tuo pačiu šviesesnius, pavyzdžiui, sienas dekoruodami įrėmintais paveikslėliais. Tai gali būti abstraktūs piešiniai, skirtingų raštų vaizdai ar tiesiog nespalvotos nuotraukos. Pop-art stiliaus plakatai arba retro plakatai subtiliais, vienspalviais rėmeliais taip pat atrodys labai skoningai. Tai suteiks namams akcento, padarydami juos vaizdingesnius ir ryškesnius.

Natūralus būstas

Skandinavų pagarba gamtai atsispindi ir jų namų interjere, kuris neįsivaizduojamas be tam tikros žalumos. Šviežios gėlės vazoje arba augalai vazonuose papuoš bet kurią kambario vietą - stalą, palanges, lentynas ir laisvas grindų zonas. Augalų pagalba taip pat galima sukurti įvairias kompozicijas, skirtas konkrečiam kambariui, nenaudojant masyvių lentynų. Be to, jų įvairovė suteikia galimybę įvesti sezono nuotaiką namuose, tarkime - žiemos sezoną namus, paįvairinant dekoratyviniais spygliuočiais ar šakomis, o vasaros sezonu -  šviežiomis skintomis gėlėmis tiesiog iš pievos ar sodo.