Naršyklės įspėjimo tekstas

Dešimt 2020 metais aktualių interjero dizaino tendencijų

Nauji metai prasideda ne tik įsipareigojimu vėl pradėti sportuoti, sveikiau maitintis, daugiau skaityti, išmokti naują užsienio kalbą ar pagaliau grįžti prie jau seniai pamiršto pomėgio. Dažnai prasidėjus naujiems metams pradedami ir esamo ar naujo būsto įrengimo darbai. Kokius dizaino pokyčius atneš šie metai? Pasaulinis verslo ir gyvenimo būdo žurnalas „Forbes“ apibendrino 2020 metų interjero dizaino tendencijas, o šios taip pat žymi naujas naujojo dešimtmečio kryptis. Lai jos jus įkvepia!

Unikalumas

Pagrindinė šių metų mados tendencija ⎯ unikalumas, pavyzdžiui, pagal individualų užsakymą ir iš neįprastų medžiagų pagaminti baldai ir interjero detalės. Nebūtina tuojau pat pirkti brangių vienetinių dizainerio gaminių. Svarbu autentiškumas, kuris atspindi būsto savininko asmenybę. Savo istoriją turintys daiktai, kasdieniame gyvenime suteikiantys emocinį komfortą, yra daug svarbesni už mados šūksnius blizgių žurnalų puslapiuose ar socialiniuose tinkluose.

Tvarios medžiagos

Kartu su unikalumu tvarumas yra antrasis esminis raktinis žodis, apibūdinantis 2020 metų vertybes. Visuomenė vis dažniau susimąsto apie ekologišką gyvenimo būdą ⎯ šis atsispindi ir įsirengiant būstą, renkantis kokybiškas ir aplinką tausojančias medžiagas, o juk jas naudosite daug ilgiau už pigias ir lengviau prieinamas alternatyvas. Mediena yra ne tik natūrali ir sveika medžiaga, ji patalpai suteiks jaukumo ir šilumos.

 

Šviesos objektai

Šviestuvai nebėra skirti tik kambariui apšviesti – jie yra visaverčiai interjero dizaino elementai, dažnai net pagrindinis kambario akcentas. Stalinė lempa neturi būti maža ir nepastebima, šviestuvas su stovu gali būti rožinis vienaragis (ir ne tik vaiko kambaryje). Juk niekas nesakė, kad krištolinis sietynas negali kabėti ant virtuvės lubų. Šviesos objektai ne tik suteikia patalpai gyvumo ir erdvumo, bet ir yra lengvas būdas atnaujinti esamą dizainą be didelių investicijų.

Neįprasti kilimėliai

Šalia savadarbių šviesos objektų kilimai yra dar vienas būdas, padėsiantis be didelio vargo atgaivinti interjerą. Jei praėjusiais metais buvo aktualūs nevienalytės formos kilimai, šiemet atkeliavo ir nepaprastos medžiagos, tokios kaip pinti šiaudų kilimėliai. Derinant natūralumą ir puošnumą (vėlgi kontrastai!), 2020 metais kilimas turi potencialą tapti pagrindiniu patalpos dizaino elementu – tikru meno kūriniu ant grindų.

 

Kaimiška elegancija

Kalbama ne apie grindų iš neapdorotų lentų ir šieno kupetos kvapą, o apie visiems pažįstamą paprastą, nuoširdžią kaimo sodybų interjero stiliaus klasiką. Masyvios dvidurės medinės spintos su dideliais veidrodžiais, austos antklodės ir patiesalai, pievų gėlės, vėsi lininė patalynė ir šilti žemės tonai leis kasdien jaustis kaip saulėtoje vaikystėje, svečiuojantis močiutės kaimo sodyboje.

Spalvos

Šalin pilkumą, tegyvuoja spalvos! Plytelės, tapetai ir sienų spalvos šiais metais atgyja šiltais, prisotintais tonais. Ypač madingi įvairūs rausvi tonai. Tiesa, į juos neįeina sodriai rožiniai, o tik koralų, persikų ir molio atspalviai su aukso spalvos akcentais – spalvingi, šilti ir kupini gyvenimo džiaugsmo.

Raštai

Raštai yra šių metų interjero dizaino būtinybė, o vienintelė taisyklė ⎯ nėra jokių taisyklių. Raštai klesti ant kilimėlių ir užuolaidų, taip pat ant baldų apdailos ir visur kitur. Be to, ypač madingas šiais metais bus raštų nuoseklumas, pavyzdžiui, tapetų raštas identiškas staltiesei ar kilimėlio derinimas su užuolaidomis.

Apdailos detalės

Nesvarbu, tai arkos ir palangės ar grindų lentjuostės ir langų angos, ⎯ įvairūs rėmo formos patalpos elementai šiais metais įgaus naują kvėpavimą. Klasikinius juodai baltus kontrastus pakeis drąsesni spalvų deriniai, suderinti su matine ir blizgia tekstūra, taip pat bus įtrauktos ir lubos. Sodriai ryškių spalvų lubų lentelė suteiks patalpai visiškai kitokią perspektyvą.

Natūrali prabanga

Natūralių medžiagų, turinčių prabangos atspalvį, pavyzdžiui, marmuro, šiais metais išvysite virtuvėse, vonios kambariuose ir kitose namų vietose ⎯ bus populiarios didelės vazos, indai ir žvakidės. Taip pat prognozuojama, kad atgims gipsas, kalkės ir šiurkščiai neapdorota aukštos kokybės mediena. O į patalynės audinius grįš rafinuotumas – žvilgantys šilko ir satino brangakmenių tonai.

Rankų darbo gėrybės

Rankų darbo baldai arba siūdinti tekstilės gaminiai yra dar vienas būdas, kuriuo 2020 metais siekiama unikalumo ir individualumo. Kūrybinė ir intelektinė energija, investuota į namų tobulinimą, kasdienybėje grįš su kaupu, o svečiai pastebės, kad būsto šeimininkai yra originalūs, aklai nesivaiko madų ir neturi masinio vartojimo įpročių. Būkime kūrybingi!