Naršyklės įspėjimo tekstas

Kaip įrengti vaiko kambarį?

Įrengiant vaiko kambarį, reikia atsižvelgti į keletą individualių veiksnių, tokių kaip vaiko amžius ir pomėgiai, ar tame pačiame kambaryje gyvena vienas ar keli vaikai, ar vaikas namuose turi atskirą kambarį, ar jam skirta tik dalis kokios nors namų patalpos. Todėl šį kartą besiruošiantiesiems įrengti vaiko kambarį siūlome nemažai patarimų ir idėjų, kurie daugeliu atvejų galėtų būti jums naudingi ir į kuriuos rekomenduojame atkreipti dėmesį.

Vaiko daiktų organizavimas

imagewkpmw.png

Kai tik vaikas pradeda nuolat žaisti, rodyti susidomėjimą knygomis, aktyviai bandyti kurti pirmuosius rankdarbius ar piešinius, tėvams rūpi sutvarkyti vaiko daiktus taip, kad jais būtų lengva ir patogu naudotis, be to, svarbu užtikrinti tvarką namuose. Gana dažnai naudojamos dėžės daiktams susidėti ar krepšiai, tačiau juose neįmanoma daiktų susidėti aiškiai ir suprantamai. Praktiškiau būtų rinktis tinkamo dydžio lentynas su keliomis sekcijomis, atsižvelgiant į tai, kad viską taip pat lengvai galėtų pasiekti ir vaikai. Tokioje lentynoje galite sumeistrauti specialų skyrių knygelėms susidėti, taip pat pastatyti dėžę su žaislinėms kaladėlėms ar kitokiais šiuo metu vaiko mėgstamais žaislais. Vaikai įvertins, jei lentynos bus su mažais stalčiukais ir durelėmis su vyriais, taip pat ištraukiamosiomis dėžėmis, pavyzdžiui, minkštiems daiktams sumesti. Taip, atsižvelgdami į vaiko amžių, paskatinsite aktyvią ir kūrybingą veiklą bei mokymąsi patiems organizuoti ir tvarkyti savo daiktus.

Funkcionalumas – svarbiau už viską

imagep25jb.png

Šiais laikais yra daugybė skirtingų skonių ir reikalavimų patenkinančių vaikų baldų, dekoracijų ir dizaino elementų, kad džiugintų ir tėvelius, ir vaikus. Vis dėlto atminkite, kad nesvarbu, kokio amžiaus vaikui ar kokio dizaino lovą pasirinksite, svarbu išsirinkti patogų ir aukštos kokybės čiužinį, kad vaikui būtų gera miegoti. Taip pat puikus vaikų kambario elementas bus minkštas ir malonus liesti kilimas, ne tik atliksiantis dizaino elemento funkciją, bet ir suteiksiantis šiltą bei patogią dangą vaiko mėgstamose žaidimų vietose. Svarbu užtikrinti gerą kambario apšvietimą, be to, vaikų kambaryje pravers ir kokia nors švelniai šviečianti naktinė lempelė, kurią vaikas gali lengvai pasiekti ir kurios ryškumas neakina vėlyvomis vakaro valandomis. Taip pat prisiminkite saugą ir įsitikinkite, kad visi baldai, net ir ne vaiko kambaryje, būtų tinkamai pritvirtinti ir nekeltų pavojaus.

Dizaino elementai

imagen9jln.png

Dažnai vaiko kambarys įrengiamas pagal tėvų skonį, kad džiugintų jų akis. Bet yra keletas elementų, kurie padės pradžiuginti save ir sudomins vaikus. Pavyzdžiui, stilingi sienų lipdukai su vienspalviais gyvūnų atvaizdais, šviečiančių rutulių girliandos, lentos siena ar klasikinis supamasis arkliukas. Jei vaikai jau pakankamai dideli, stenkitės kuo labiau įtraukti juos į kambario įrengimo aplinkos tvarkymo procesą – tai leis su maloniu jauduliu patirti džiaugsmą ir įvertinti jau gautą rezultatą.