Naršyklės įspėjimo tekstas

Penki patarimai, kaip įrengti butą, draugiškesnį naminiams gyvūnams

Daugeliui mūsų keturkojai draugai (dažniausiai katės ir šunys) nėra paprasti augintiniai – jie yra šeimos dalis. Todėl nėra jokių abejonių, kad ieškant buto, vienas iš pasirinkimo kriterijų yra galimybė įsikurti jame kartu su savo keturkoju draugu. Radus tinkamą vietą, reikia pasirūpinti, kad nauja aplinka būtų saugi ir tinkama jūsų augintiniui. Nekilnojamojo turto vystytojo "Bonava Lietuva" ekspertai parengė keletą patarimų, kurių pagalba naujieji namai būtų kuo patogesni naminiams gyvūnams.

Įrenkite augintiniui savą erdvę 

Atskira zona, sava vieta prigulti leis augintiniui jaustis saugiau, ypatingai pradėjus gyventi naujoje aplinkoje. Sutvarkykite miegamąją vietą taip, kad ji būtų minkšta ir patogi – tai gali būti antklodė, lova, pagalvė ar net namukas. Kad jūsų keturkojis draugas norėtų joje būti, patariame pasirūpinti gyvūnams skirtais žaislais, gretimai pastatyti talpyklą su vandeniu.

Pasirūpinkite langų ir balkonų saugumu

Gyvūnai noriai sėdi ant palangių, atsiremia į juos ir tiria, kas vyksta už lango. Norėdami užtikrinti keturkojo draugo saugumą, įsitikinkite, kad langai yra uždaryti arba turi apsauginį tinklą/barjerą, kuris neleis įvykti nenuspėjamam, juk dažnai pastebėję paukštį ar kitą judantį elementą, gyvūnai juos nori persekioti. Niekada nepalikite naminių gyvūnų balkone be priežiūros.

Pasirinkite tinkamą baldų ir kitų interjero elementų medžiagą ir spalvą

Jei būste yra gyvūnas, kartais netvarka užklumpa daug greičiau – kažkas apverčiama, užpilama ar išsiliejama, o dažnu atveju išbandymus atlaikyti tenka baldams. Tinkamai parinktas baldų atspalvis ir medžiaga gali padėti išsaugoti situaciją. Pavyzdžiui, mikro pluoštą ir mikro zomšą lengviau valyti, jie būna atsparūs skysčiams. 

Kita vertus renkantis baldų, pagalvių užvalkalus, užuolaidų ir kitų audinių spalvą, pabandykite pasirinkti atspalvį, kuris dera prie naminių gyvūnų kailio, ypač jei augintinis turi ilgą plauką, kuris yra lengvai pastebimas. Tokiais atvejais audiniai su raštuotu motyvu arba kelių spalvų deriniu taip pat bus praktiškesnis pasirinkimas -  maskuos plaukus ir sunkiai valomas dėmes.

Koreguokite daiktų vietą būste

Mūsų augintiniai yra ne tik aktyvūs ir smalsūs, bet ir labai protingi, todėl nepamirškite apsižvalgyti, ar nėra daiktų lengvai pasiekiamoje vietoje, kurie galėtų būti pavojingi augintiniui. Tai gali būti maistas ant virtuvės stalo (ypač vynuogės, razinos, kavos tirščiai ar šokoladas – šunims), atvira šiukšliadėžė, neuždaryta spintelė, stalčius ir įvairūs produktai ar chemikalai, kuriuos reikia laikyti už uždarų durų.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į neuždengtus laidus, kabelius ir lizdus, kurie gali kelti grėsmę naminių gyvūnų saugumui. Siekiant kuo labiau sumažinti jų norą kramtyti ar subraižyti namuose esančius daiktus, aprūpinkite jį įvairiais gyvnunų žaislais.

Išsiaiškinkite, kurie kambariniai augalai yra tinkami naminiams gyvūnėliams

Augalai kiekvienam kambariui suteikia ryškų ir patrauklų akcentą, tačiau svarbu įsitikinti, kad jie būtų saugūs jūsų augintiniui. Pavyzdžiui, jei turite katę, venkite lelijų, narcizų, hiacintų, amarillio, hortenzijos, petunijų. Šunų savininkai turėtų pasirūpinti, kad būste nebūtų fikusų, filodendronų, zamijos, alavijo, strelicijos.

"Bonava Lietuva" ekspertai rekomenduoja: nesant tikriems dėl patalpų augalo ir naminių gyvūnėlių "draugystės", prieš pirkdami augalą, visada pasidomėkite detaliau arba pasitarkite su pardavėjais.