Naršyklės įspėjimo tekstas

Patarimai, kaip įsirengti jaukų ir ramų miegamąjį

Miegamasis ⎯ ypač intymi erdvė, tam tikra šventovė ir ramybės uostas, skirtas tam, kad sustabdytume per dieną susikaupusių minčių sūkurį ir nurimtume, o kitą rytą iš jo išeitume pailsėję, laimingi ir visiškai pasirengę naujos dienos iššūkiams. Kaip įsirengti miegamąjį, kad nakties miegas būtų tikrai ramus ir visavertis? Šiame straipsnyje rasite atsakymus!

Švelnios spalvos

Vietoj ryškių pagrindinių spalvų miegamajame tiks švelnūs ir raminamieji vienspalviai tonai. Pavyzdžiui, levandos, švelniai mėlyni atspalviai ir švelnūs žalzgani tonai atpalaiduoja ir akis, ir sielą. Taip pat nakties miegui įkvėps įvairūs rudi žemės tonai, granatų, baklažanų, moliūgų ir topazo atspalviai. Trumpai tariant, kuo arčiau gamtos, tuo geresnis miegas.

Lubos – penktoji siena

Įrengiant būstą lubos dažnai nepelnytai pamirštamos, tačiau iš tikrųjų tai yra penktoji kambario siena. Ką matome gulėdami lovoje? Būtent jas! Interjero dizaineriai rekomenduoja dažyti lubas atspalviu ar dviem šviesiau nei sienas. Tai padės vizualiai jas nuleisti ir suteiks kambariui jaukumo ir intymumo.

Minimalizmas

Pagrindinė sąlyga įsirengiant miegamąjį yra baldų naudingumas, t. y. reikėtų rinktis tik funkcionalius daiktus: lovą, naktinį staliuką, tualetinį staliuką, kėdę, drabužių spintą ar komodą. Taip pat nepatartina susižavėti aksesuarais, kad akys nepradėtų raibti nuo kambaryje esančių spalvų ir nereikalingų daiktų. Geriau vienas didelis paveikslas, gėlių vaza ir kokia nors kvapi žvakė nei šeimos nuotraukomis apkabinta siena ir gėlių vazonais apstatyta palangė.

Dydis yra svarbu

Svarbu subalansuoti erdvės ir baldų proporcijas, kad neatsirastų jausmas, jog gulite lauke ar, priešingai, perpildytoje traukinio kupė. Masyvi lova ir sieninė drabužių spinta mažame miegamajame sukurs klaustrofobinį jausmą, o patalpą aukštomis lubomis padės vizualiai sumažinti aukšta lovos galvūgalio sienelė.

Daiktai – toliau nuo akių

Pagrindinė kliūtis siekiant ramiai pailsėti yra daiktai ⎯ jie patalpoje chaotiškai gyvena savo pačių gyvenimą ir taip sukuria neramią ar prisotintą atmosferą. Prieš miegą skaitytą knygą įdėkite į naktinio staliuko stalčių, o ne numeskite šalia lovos, ten pat dėkite ir rankų kremą bei kūno losjoną, skalbinius, pagalves ir kitus daiktus laikykite dėžėse po lova, kad nesimatytų.

Susikurkite ramybės oazę

Jei kambarys didesnis, miegamajame galite susikurti nedidelę šventovę, pavyzdžiui, skaityti ar megzti. Tai gali būti patogus fotelis, pufas ar net nedidelė sofutė su kojų atrama, kur vakare galima patogiai įsikurti po pledu su kvapios arbatos puodeliu, mėgstamu skaitiniu ar mezginiu.

Kokybiška patalynė

Niekas nesuteikia tokio malonumo vakare kaip, pavyzdžiui, įsirangymas į lovą su gražia ir patogia patalyne, todėl tikrai verta investuoti daugiau laiko ir pinigų renkantis geriausią. Ir tai nėra jau taip sunku – pirmenybę reikėtų teikti 100 proc. medvilnei, o ne sintetinėms medžiagoms, pirkti tik tokią patalynę, kuri atitiktų lovos dydį, taip pat reikia laikytis priežiūros sąlygų, kad ji išliktų kokybiška ir būtų tinkama naudoti kuo ilgiau.

Pagalvokite apie užuolaidas

Užuolaidos, atitinkančios miegamojo spalvas ir dekorą, bus ne tik papildomas dizaino elementas, bet ir pasirūpins praktine nakties miego puse, t. y. apsaugos nuo gatvės apšvietimo (ir smalsių kaimynų žvilgsnio) vakare, saulės spindulių ir šilumos ryte.

Apšvietimas

Miegamajame tikrai verta įrengti vadinamąjį daugiapakopį apšvietimą, t. y. pagrindinę lubų lempą sujungti su mažesnėmis sieninėmis ar lempomis su stovais ir labai mažomis lemputėmis šalia lovos. Idealiu atveju siekiant maksimalaus patogumo lempų ryškumas turi būti reguliuojamas, o ne statinis, taip pat reikėtų patogiai išdėstyti šviesos jungiklius, kad nereikėtų lipti iš šiltos lovos.

Technologijoms – ne

Nūdienos gyvenimas be įvairių technologijų tikrai nebeįsivaizduojamas ar net neįmanomas, tačiau miegamajame joms tikrai nėra vietos. Televizorius, kompiuteris ir treniruokliai ras vietą kitose patalpose. Telefonas, kai jis naudojamas kaip žadintuvas, per naktį turi būti įjungtas tylos režimu, o internetas turi būti išjungtas. Tegul miegamasis būna ta vieta, kur galima skaityti, džiaugtis meilės malonumais ir visavertiškai pailsėti!