Naršyklės įspėjimo tekstas

Funkcionali darbo vieta

Vis daugiau darbdavių šiais laikais suteikia darbuotojams galimybę dirbti iš namų, ir daugelis žmonių pasirenka laisvai samdomų vertėjų arba savarankiškai dirbančių asmenų veiklą. Vis dėlto darbas iš namų neįsivaizduojamas be patogios, funkcionalios ir įkvepiančios darbo vietos, todėl šį kartą dalijamės keliais patarimais, kaip susikurti malonią biuro aplinką namuose, kad čia būtų galima dirbti džiugiai ir entuziastingai.

Darbo vietos funkcionalumas

Vizualiai atskira darbo zona padės susikoncentruoti į darbą ir pašalins mintis bei rūpesčius dėl nepadarytų namų darbų, pavyzdžiui, dėl krūvos neplautų indų, atkakliai laukiančių ant virtuvės stalo. Mažame bute užteks atskiros vietos prie stalo ir kėdės, tačiau, jei erdvė didesnė, galite dar labiau atskirti darbo zoną specialia niša ar lentyna. Pasirūpinkite apšvietimu – jei įmanoma, pastatykite stalą priešais langą, o kad galėtumėte patogiai dirbti ir tamsiuoju paros metu arba vakare, išsirinkite gražią ir funkcionalią lempą.

 

Svarbiems dokumentams, knygoms ir biuro reikmenims laikyti naudokite stalo stalčius, mažą lentynėlę ar vietą virš stalo. Prie sienos galite pritvirtinti skelbimo lentą su būtinų padaryti darbų sąrašu, kad nepamirštumėte atlikti ypač svarbių užduočių. Vis dėlto saugokitės pernelyg ryškių ir modernių laikymo dėžučių, itin stilingų aplankų ir kitų perteklinių ar galbūt net nereikalingų elementų, nes jie atitrauks dėmesį nuo darbo. Norint išlaikyti kūrybingą ir originalią darbo aplinką, prireiks kelių visai nedidelių elementų, kad šie pabrėžtų jūsų originalumą ir asmenybę.

Patogumas

Nors akiai malonios ir estetiškai atrodančios detalės yra nepaprastai svarbios kuriant patogią darbo aplinką, svarbiausia, kad jums būtų patogu. Stalą ir kėdę reikėtų rinktis matematiškai tiksliai, todėl parduotuvėje nebijokite kreiptis pagalbos į pardavėją ar konsultantą ir išsirinkti tinkamo aukščio stalą, kad jį būtų galima reguliuoti. Būtinai atsiminkite, kad turite išsirinkti patogią ir kokybišką kėdę, kitaip ji jums nuolat primins apie trūkumus ir neleis susitelkti į svarbiausius dalykus. O jei laikysitės pirmiau pateiktų patarimų, ilgainiui nugara jums padėkos.

  

Įkvėpimas dirbti

Visi esame labai skirtingi: kam nors produktyviems darbams tereikia tik švaraus, balto lapo, o kitiems bus svarbūs įvairūs įkvepiantys daiktai ir elementai, padedantys prišaukti mūzą. Nesvarbu, kokio tipo žmonėms priklausote, atminkite, kad dažnai mažiau reiškia daugiau. Įkvėpimui rinkitės kokią nors iliustraciją, motyvacinį paveikslėlį ar žurnalo iškarpą, tačiau tai darykite tik tuo atveju, jei tikrai galite save susieti su juo ir rasti jame įkvėpimo produktyviam darbui. Jei norite būti kūrybingi, sukurkite skelbimų lentą apie stilingiausią darbo vietos elementą, reguliariai pažiūrėkite į jį, kad prisimintumėte idėjas ir būtinų atlikti darbų sąrašus. Ką tik skintos gėlės ar žali kambariniai augalai vazonuose taip pat suteiks gyvumo darbo aplinkai, be to, juos tikriausiai tinkamai įvertins ir minimalizmo gerbėjai.

 

Tegul jums pavyksta susikurti tikrai patogią ir įkvepiančią darbo aplinką, kurioje galėtumėte su džiaugsmu atsiduoti produktyviam ir širdžiai maloniam darbui!