Naršyklės įspėjimo tekstas

Kaip sukurti harmoningą virtuvės erdvę?

Kuriant virtuvės erdvę, reikia atsižvelgti į šeimos poreikius, taip pat į patalpos dydį ir išdėstymą. Be to, negalima pamiršti techninių aspektų.

Nors yra daug komplektacijos ir dizaino sprendimo variantų, gali būti sunku sukurti virtuvės erdvę. Surinkome daugybę patarimų ir specialistų pasiūlymų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti planuojant naują virtuvę.

Išdėstymas

Planuojant virtuvę, reikia atsižvelgti į patalpos dydį ir formą. Daug darbo vietos ir daug vietos daiktams laikyti suteikia U formos virtuvės baldų išdėstymas, tačiau tam reikia didelės patalpos. Kompaktiškai erdvei labiau tiks virtuvės baldų išdėstymas viena ar dviem eilėmis. L formos, arba kampinis, išdėstymas taip pat taupo vietą ir apima viską, ko reikia darbui, todėl tai yra vienas populiariausių virtuvės išdėstymo būdų. Didelėse virtuvėse ir atvirai suplanuotuose butuose puikiai derės virtuvė su baru ar sala.

 

Funkcionalumas

Virtuvės baldų pasirinkimas priklauso nuo numatytosios virtuvės paskirties. Vienam virtuvė bus kulinarinių eksperimentų vieta, kitam – vieta bendrauti. Vieni teiks didelę reikšmę šviežiai paruoštai kavai, o kiti – lengvai prieigai prie socialinių tinklų ir darbo failų. Jeigu aišku, ką tiksliai planuojama veikti virtuvėje, ją galima suskirstyti į funkcines zonas numatant tam tikrą vietą baldams, maistui gaminti, skalbti, valgyti, dirbti ir ilsėtis. Taip pat svarbu atsiminti šventąją trejybę virtuvėje – šaldytuvą, viryklę ir kriauklę, nes jie sudaro darbo zoną ir turi būti suprojektuoti taip, kad judėjimas nuo vieno iki kito reikalautų kuo mažiau laiko ir energijos.

 

Ergonomika

Virtuvėje daug daiktų ir įrangos. Kai kurie iš jų naudojami labai dažnai, kai kurie – tik kartais. Visi dažnai naudojami daiktai turi būti 1 metro spinduliu. Tai reiškia, kad lenteles, peilius ir kitus rankinius įrankius patogiau laikyti prie sienos ant specialių kabliukų, prieskonius – ant lentynos virš darbo paviršiaus, indaplovę – kairėje nuo kriauklės, mikrobangų krosnelę – šalia šaldytuvo, o pietų stalas turėtų būti netoli viryklės. Logiškas ir patogus virtuvės reikmenų išdėstymas išlaisvins nuo karštligiško bėgiojimo po virtuvę, taupys laiką ir energiją.

Apšvietimas

Specialus tam tikrų virtuvės zonų apšvietimas yra ne kaprizas, o būtinybė. Gerai apšviestas darbo paviršius palengvins maisto ruošimą. Virš pietų stalo kabanti lempa sukurs jaukią atmosferą per vakarienę, o prožektoriaus tipo šviestuvai virš virtuvės įrenginių sukurs erdvės pojūtį virtuvėje ir suteiks patrauklumo.

Kištukiniai elektros lizdai

Nepakankamai elektros jungčių ar tai, kad jos nepatogiai įrengtos, dažnai paaiškėja tik tada, kai virtuve pradedama naudotis, todėl laiku pagalvokite, kaip išdėstyti kištukinius elektros lizdus. Vidutiniškai kiekvienam elektros prietaisui reikia atskiro kištukinio lizdo. Be to, turite suplanuoti kištukinius lizdus individualiems apšvietimams, televizoriui, kompiuteriui ir telefonui įkrauti.