Naršyklės įspėjimo tekstas

Persikraustymo gidas

Nors šiais laikais persikėlimas į naują vietą nebėra siejamas su tam tikru mėnesiu, jis vis tiek yra emociškai svarbus įvykis ne tik todėl, kad apsigyvenama naujoje vietoje, bet ir todėl, kad tai yra galimybė atsikratyti visko, kas kaupta metai iš metų, bet šiuo metu tapo nebereikalinga. Kai daugiau laiko praleidžiame namuose, pradedame labiau vertinti aplinką, kurioje gyvename.

Gali būti, kad dabartinis būstas atrodo nebe toks mielas ir tinkamas gyventi kaip anksčiau. O gal jus aplanko mintys persikelti į naują gyvenamąją vietą, kur būtų malonu leisti dienas? Jeigu jau priemėte sprendimą keisti savo būstą, Bonava ekspertai dalijasi patarimais, kad įsikūrimas naujuose namuose vyktų lengviau ir greičiau.

Pradėk atsikratyti perteklinių dalykų

Skiriant pakankamai laiko sau, spėsi išrūšiuoti viską, ką turi, o naujuose namuose teliks atidaryti dėžes ir sudėti savo mėgstamus daiktus į lentynas bei stalčius. Tuo pačiu metu nėra protinga visko tiesiog atsikratyti, nes toks požiūris neskatina supratimo apie rūšiavimą ir nepadeda suvokti, ko iš tikrųjų norime. Patirtis rodo, kad nuodugniai neįvertinus daiktų senojoje gyvenamojoje vietoje, naujas būstas po gana trumpo laiko paskęs tame pačiame daiktų chaose. Kad taip neatsitiktų, geriau skirti daugiau laiko prieš persikraustant ir įsikelti į naują gyvenamąją vietą ne tik su naujais indais, bet ir nauju požiūriu į savo daiktus.

Grupuok daiktus ir drabužius pagal kategorijas

Kai artėja persikraustymo akimirka ir reikia pradėti dėtis daiktus – siūlome pradėti nuo rečiau naudojamų daiktų. Pavyzdžiui, nesezoninių drabužių, dekoracijų, užrašų, vazų ir kitų daiktų, kurių nereikės iki persikraustymo. Nebijok atsikratyti visko, kas nereikalinga, o tai, ką nori išsaugoti – sudėk į dėžes. Nuo pat pradžių rekomenduojame namuose pasirinkti vietą, kurioje bus dedamos jau supakuotos dėžės, pavyzdžiui, svetainės kampe. Svarbu, kad dėžėse esantys daiktai būtų sugrupuoti ne pagal kambarius, kuriuose jie šiuo metu yra, o pagal kategorijas. Tokiu būdu bus daug patogiau rasti reikiamą daiktą ir dabartinėje, ir naujoje gyvenamojoje vietoje.

Pasirink tinkamus reikmenis daiktams pervežti

Dėžės, žinoma, nėra vienintelė priemonė, kurioje gali pervežti daiktus. Lagaminai taip pat puikiai tinka laikyti sunkius daiktus, tokius kaip knygos ar dokumentai. Sportiniai krepšiai taip pat gali būti sėkmingai naudojami, pavyzdžiui, batams, sporto įrangai, žaislams. Maišeliai gali atrodyti kaip pigus ir patogus pasirinkimas, tačiau jie yra ypač ploni, todėl rekomenduojame jų vengti. Maišelius galima naudoti antklodėms, pagalvėms, minkštiems žaislams pervežti, tačiau kitiems daiktams labiau tiktų dėžės. Siūlome naudoti daugkartinius maišelius su užtrauktukais, kuriuose galima lengvai sugrupuoti rašymo reikmenis, kosmetiką, papuošalus ir kitus smulkius daiktus.

Prie kiekvienos dėžės pritvirtinama tiksli etiketė

Prie kiekvienos dėžės siūlome pritvirtinti didelę, matomą ir labai aiškią etiketę, nurodančią, kas yra viduje (kiek įmanoma tiksliau), ir vietą, į kurią naujoje gyvenamojoje vietoje dėžę ketinama nešti. Tokios etiketės turi būti pritvirtintos prie kiekvienos dėžės bent dviejose vietose – šone ir viršuje. Dedant savo daiktus į dėžes gali atrodyti, kad prisiminsi, į kurią dėžę įdėjai vaiko batelius, į kurią dėžę – rašymo reikmenis, tačiau daiktų kiekis persikraustymo metu bus toks didelis, kad bus tiesiog neįmanoma prisiminti. Todėl tikslios etiketės yra svarbios ir gali sutaupyti daug nervų.

Kiekviena dėžė pastatoma į jai skirtą patalpą naujoje gyvenamojoje vietoje

Ypač, jei daiktams pervežti planuojama kviestis įmonę, būtina pagalvoti apie aiškiai nurodytą informaciją, kur naujoje gyvenamoje vietoje dėžė turi būti pastatyta. Nerekomenduojame vieno iš naujųjų namų kambarių paversti sandėliu, kuriame suneši visas dėžes ir po to palaipsniui jas ištuštinsi. Šis požiūris dažnai reiškia, kad ištisus mėnesius ir net metus neišpakuosi dėžių, nes kasdieniame gyvenime jos netrukdys ir po kojomis nesimaišys. Verčiau ant dėžės žymekliu užrašyti konkrečios patalpos pavadinimą ir nedelsiant nunešti ją į atitinkamą patalpą.

Tačiau svarbiausia sėkmingo persikėlimo į naujus namus rekomendacija – pradėti tai daryti laiku. Įsivaizduok, kiek užtruks surūšiuoti ir supakuoti viską, kas priklauso šeimai, ir tada padaugink tą laiką iš trijų ar net keturių, kad priartėtum prie to, kiek laiko iš tikrųjų gali prireikti. Pasiremk kitų žmonių patirtimi ir neleisk, kad atsitiktų taip, kai į duris beldžiasi vežėjai, o į maišelį dar reikia karštligiškai sumesti visą rašomojo stalo ar kosmetikos lentynėlės turinį.